Звіт керівника

                     

                     Підсумки роботи закладу дошкільної освіти  № 36 загального розвитку                                                                             за 2022- 2023 навчальний рік

  1. Загальні відомості про заклад:

 Заклад дошкільної освіти  № 36 загального розвитку

Форма власності:    комунальна

Юридична адреса:   м. Ужгород, вул. Андрія Бачинського,27;

Мова виховання та навчання:  українська;

Кількість груп, місць за проектом: 12 груп, 235 місць;

Кількість дітей у 2022-2023 н.р.:  247

Режим роботи закладу: 7.00-19.00, інклюзивні групи-8.00-18.00 щоденно               ( крім суботи, неділі)

2.Матеріально-технічна база

Будівля ЗДО № 36 – це типовий проект освітнього закладу для надання послуг зі здобуття дошкільної освіти. Облаштування приміщень та території закладу відповідають санітарно- гігієнічним нормам. У 2022-2023 н.р. в закладі функціонувало 12 груп (2 групи раннього віку та 10 груп дошкільного віку). У зв’язку з воєнним станом 1 групове приміщення вивільнено для облаштування найпростішого укриття. Харчоблок та пральня обладнані всім необхідним для роботи технологічними обладнанням. Є гарна простора музична зала, спортивна зала, обладнана відповідним спортінвентарем, спортивний майданчик, літній басейн-хлюпальниця в стадії реконструкції, методичний кабінет, медичний кабінет, кабінет психолога, кабінети діагностики та корекції зору.

  1. Результативність освітньої роботи. Педагогічний колектив ЗДО № 36 впродовж 2022-2023 навчального року вдосконалював свою роботу щодо реалізації завдань всіх змістових ліній Базового компонента дошкільної освіти, враховуючи методичні рекомендації листа Міністерства освіти і науки України від 27.07.2022 № 1/8504-22 «Методичні рекомендації про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022-2023 навчальному році». Педагогічний колектив продовжував працювати над розбудовою  внутрішньої системи забезпечення якості освіти, вдосконалював роботу з охорони, збереження та зміцнення здоров’я дітей через створення сприятливих умов для повноцінного фізичного розвитку у закладі. Педагоги спрямовували зусилля на формування мовлення дошкільнят засобами театрально – ігрової діяльності, впроваджували діяльнісний підхід через використання методу проєктів.

У 2022-2023 навчальному році було проведено 4 засідання педагогічної ради на теми:

  1. Аналіз результатів роботи за 2021-2022н.р. та основні завдання педагогічного колективу на 2022- 2023н.р.
  2. Гармонійний розвиток дитини засобами театральної педагогіки.
  3. Застосування методу освітніх проєктів у ЗДО.
  4. Формування здоров’язбережувальної компетентності дітей дошкільного віку через організацію режимних моментів.

У вересні 2022 року для вихователів чотирьох старших груп був проведений  семінар-практикум «Методика формування логіко-математичної та мовленнєвої компетентності старших дошкільників». Під час методичного заходу педагогічні працівники ознайомилися з найбільш поширеними помилками педагогів у формуванні вищезгаданих компетентностей, також поділилися найбільш вдалими методичними знахідками у логіко-математичному та мовленнєвому розвитку малят.

14 січня 2023 року педагоги ЗДО взяли участь у тренінгах на теми: “Гра як інструмент підтримки благополуччя дітей” та “Перша психологічна допомога”, організованими гуманітарною місією “Проліска” спільно з Міжнародною гуманітарною організацією «Save the Children».

Впродовж лютого-березня 2023 року вихователями груп були сплановано реалізовано  освітні проєкти: «Мандрівка у космос»,  «Город на підвіконні», «Великодні традиції», «Молоко і молочні продукти», «Кольоровий тиждень», «Малята-здоров’ята», «Україна починається з тебе», «Книга у нашому житті»,  «Будемо здоровими!».

Протягом навчального року педагогічні працівники були активними учасниками он-лайн засідань школи зростання педагогічної майстерності педагогів ЗДО міста Ужгорода, а в 9 листопада 2022 року  музичний керівник Каменщикова Г.В., використовуючи досвід вихователів та музичних керівників ЗДО № 36 провела он-лайн зустріч у форматі  круглого столу для музкерівників м. Ужгорода на тему: «Значення театралізованої діяльності для гармонійного розвитку дошкільників». Також педагоги прослухали вебінари, запропоновані КУ «ЦПРПП» на теми: «Сучасні інноваційні освітні технології формування логіко-математичної компетентності дошкільнят», «Нетрадиційні техніки малювання для дошкільників»,  «Я в соціумі. Соціальний розвиток дітей в умовах закладу дошкільної освіти», «Переваги та труднощі у роботі вихователя ЗДО. Необхідні для ефективної роботи професійні компетентності та навички».

Частина педагогічного складу стали учасниками очних засідань школи зростання педагогічної майстерності педагогів ЗДО міста Ужгорода, таких як: «Формування фізичних і морально-вольових якостей дошкільників під час фізкультурних свят, розваг і Днів здоров’я. Моніторинг досягнень дошкільників з фізичного розвитку згідно Базового компоненту»,  «Розвиток творчих здібностей дошкільників шляхом впровадження казкотерапії в музичну діяльність», «Національно-патріотичне виховання дошкільників засобами інтегрованої освітньої діяльності у світлі нової Концепції НПВ», «Форми і методи роботи з дошкільниками з формування природничо-екологічної компетентності та навичок, орієнтованих на сталий розвиток».

У 2022-2023 навчальному році в ЗДО успішно пройшли атестацію 9 педагогів : Зеленська М.Є, Садова А.Р., Кацала К.М., Мошкола Г.Ф.,              Парлаг Ю.Є., Логин Г.М., Шевчук В.В., Бурчик Н.О., Заяць Т.І..

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки пройшли підвищення кваліфікації: Зеленська М.Є., Власюк М.А., Кацала К.М.,                 Ігнат Т.Ю., Мошкола Г.Ф., Шевчук В.В., Фролова Х.Ю., Виговська Т.В..

Планово проведені відкриті організовані  види діяльності, а саме:

  • «Звуки музики чарівні», музичне заняття з використанням оздоровчих педагогічних технологій для дітей середньої групи (музкерівник – Бурчик Н.О., вихователь – Мошкола Г.Ф.
  • «На пошуки піратських скарбів», інтегроване заняття з пріоритетом логіко-математичних завдань з елементами геокешінгу для дітей старшої групи (вихователь – Кацала К.М.
  • «Цікава подорож», інтегроване заняття для дітей старшої групи з пріоритетом логіко-математичних завдань (вихователь – Зеленська М.Є.);
  • «Етно-паті в нашій хаті», інтегроване заняття з пріоритетом народознавчих та логіко-математичних завдань для дітей старшої групи (вихователь –   Логин Г.М.);
  • «Подорож із Сніжинкою», інтегроване заняття з пріоритетом пізнавальних завдань для дітей ІІ молодшої групи (вихователь – Садова А.Р.).

Також  проведені  підсумкові заняття за І та ІІ півріччя у молодших, середніх та старших групах, на яких педагоги показали найбільш продуктивні форми роботи з дітьми, приділили особливу увагу принципу інтеграції освітнього процесу з перевагою ігрових методів, вихователі старших груп – підготовці дітей 6-річного віку  до навчання у Новій українській школі.

Особливо  потрібно відзначити  інтегровані  заняття, проведені вихователями старших  груп та відзначити доцільність використання  на  заняттях різноманітного дидактичного матеріалу, здійснення індивідуального та диференційованого підходу до вихованців. Заняття вихователів Кацали К.М., Логин Г.М., Бурі Н.І., Кардаш Г.О., Зеленської М.Є., Горват М.М., Дискант А.Л.. відзначалися продуманістю, попередньою підготовкою матеріалів, вдало підібраними індивідуальними завданнями, використанням інноваційних технологій. Все це дало змогу продемонструвати високий  рівень сформованості компетентностей вихованців, соціальні навички, уміння слідувати інструкціям педагога, підготовленість до навчання у школі загалом.

Водночас детальний аналіз проведених занять допоміг виявити потреби та напрямки методичної допомоги молодим спеціалістам та акценти в роботі старших груп.

На виконання річного плану освітньої  роботи ЗДО № 36 на 2022-2023 н.р. та з метою виявлення рівня компетенцій дітей дошкільного віку ЗДО № 36 з основних розділів програм «Українське дошкілля», «Впевненний старт» двічі у навчальному році ( грудень, травень) проведено моніторингове  вивчення  рівня сформованості основних компетентностей дітей дошкільного віку за методичним посібником загальною редакцією Н.М. Шаповал, О.М. Кулик, Т.В. Киричук «Моніторинг досягнень дітей дошкільного віку згідно з Базовим  компонентом дошкільної освіти». Результати моніторингу наступні:

І молодші групи
Всього дітей Проведено моніторинг -35 вихованців
Високий рівень Достатній рівень Середній рівень Початковий рівень
І пів. ІІ пів. І пів. ІІ пів. І пів. ІІ пів. І пів. ІІ пів.
35 5 (14,3%) 7 (20%) 6 (17%) 5(14%) 20,1% 8 (23%) 48,6% 15 (42%)
ІІ молодші групи
Всього дітей Проведено моніторинг -59 вихованців
Високий рівень Достатній рівень Середній рівень Початковий рівень
І пів. ІІ пів. І пів. ІІ пів. І пів. ІІ пів. І пів. ІІ пів.
54\59 8 (14,6%) 9(15,2) 16(29%) 23(40%) 23 (42,6%) 18(30,5%) 7(13,8%) 9( 25,3)
Середні групи
Всього дітей Проведено моніторинг -59 вихованців
Високий рівень Достатній рівень Середній рівень Початковий рівень
І пів. ІІ пів. І пів. ІІ пів. І пів. ІІ пів. І пів. ІІ пів.
62/59 12(19,4%) 22(37,3%) 27(45%) 26(44%) 16(26%) 9(13,5%) 6 (9,6%) 3(5,2%)
Старші групи
Всього дітей Проведено моніторинг – 63 вихованців
Високий рівень Достатній рівень Середній рівень Початковий рівень
І пів. ІІ пів. І пів. ІІ пів. І пів. ІІ пів. І пів. ІІ пів.
59/60 16(27%) 23(38%) 32(54%) 25(42%) 10(18.6%) 11(18%) 1(0,4 %) 1(1,6%)

Практичним психологом закладу проведено діагностику готовності дітей до школи з такими результатами:

Кількість обстежених дітей     –  57 вихованців ,

які  показали наступні рівні розвитку :

високий                               –  33%  (19)      

вище середнього                –  51 % (29)     

середній                               –  16 %  (9)    

нижче середнього              –  0 %   (0) 

низький                                –  0%   (0)

Впродовж навчального року були здійснені тематичні перевірки всіх груп з підготовки до навчального року, стану роботи педагогів  середніх  та старших груп з організації  театральної діяльності в ЗДО № 36, стану рухового режиму впродовж дня, результативності  роботи педагогів  середніх  та старших груп  з декоративного малювання.

Зокрема, вивчення стану роботи педагогів  з організації  театральної діяльності показало, що в закладі дошкільної освіти створено належні умови для всебічного розвитку дітей засобами театральної  педагогіки. Аналіз переглянутих  організованих видів діяльності,  свят,  розваг, режимних моментів дає змогу стверджувати, що вихователі, музичні керівники систематично  використовують різні види театральної діяльності та її елементи впродовж дня. Педагоги планують та організовують цей вид роботи відповідно вимог  програми та вікових можливостей дітей.

Для цього в групах є різні види театру, серед яких найпоширеніший магнітно-стендовий, рукавичковий, пальчиковий, настільний. Як результат: розвивальний простір закладу та деяких груп збагатився підлогову ширму для рукавичкового театру, на тіньовий театр та сорочковий (група «Колосок»), фартушковий (група «Ромашка»),  різновид пальчикового театру( на руці) – група «Казка», група «Зайченята», театр на трубочці (група «Полуничка») костюми для сюжетно-рольових ігор, інсценівок з БЖД – група «Джерельце», наголівники – група «Вишеньки».

   Зважаючи на актуальність питання збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління, в закладі цілеспрямовано та систематично проводиться фізкультурно-оздоровча робота. Система фізичного виховання в закладі базується на принципах індивідуального та особистісного підходів, пріоритету оздоровчої спрямованості, широкого застосування різноманітних засобів і форм фізичного вдосконалення. Педагоги закладу разом з традиційними формами роботи активно використовували інноваційні технології, дихальну гімнастику та гімнастику для очей, інші види роботи з формування здоров’язберігаючої компетенції дитини дошкільного віку.                                 Аналіз стану рухового режиму впродовж дня  виявив , що групи ЗДО оснащенні необхідним навчальним матеріалом  для здійснення рухового режиму: спортивний інвентар, килимки для коригувальної гімнастики дидактичні посібники, технічні засоби для  проведення музичних руханок, добірка рухливих ігор, дихальної, гігієнічної гімнастики, проте оголив і певні недоліки у : вузький спектр рухливих ігор впродовж дня у групах, вимагають оновлення масажні килимки у ряді груп .

Фізінструктором Шете К.Ю. систематично проводилися усі форми фізкультурної роботи: ранкова зарядка, фізкультурні заняття, розваги, спортивні свята. Впродовж 2022 – 2023 н.р. фізінструктором проведені спортивні свята: «Маленькі футболісти», «Козацькі розваги»,  День захисту дітей. Долучилася Шете К.Ю. і до проведення музичних свят: «України вільної ми діти», «Лужком, бережком Миколай іде з мішком», Різдвяні  свята, «Стрітення», до Дня матері, «Ми – твоя надія, Україно!»

Варто відзначити достатньо хороший рівень проведення святкових ранків вихователями усіх груп у співпраці з музичними керівниками            Бурчик Н.О, Радєвою М.Р., Каменщиковою Г.В.,  певним  оновленням музрепертуару та якістю підготовки номерів. Значна увага педагогів була спрямована на виховання патріотичних почуттів, основ громадянської свідомості вихованців та їхніх родин засобами музично-літературної  діяльності.

Впродовж року  реалізовано плани заходів з безпеки життєдіяльності дітей. Проведені тижні безпеки, відповідно до програми «Українське дошкілля»,  «Впевненний старт» були сплановані та проведені організовані види діяльності на виконання завдань  освітньої лінії «Особистість дитини».

Значна увага колективу була приділена роботі із вдосконалення та проведення заходів з  цивільного захисту у ЗДО. Облаштовано найпростіше укриття, проведені об’єктові тренування, поновлені інструкції дій працівників під час надзвичайних ситуацій, розроблені плани реагування, відпрацьовані алгоритми евакуації під час повітряної тривоги, проведена просвітницька робота та розповсюджені пам’ятки та методичні рекомендації з  питань уникнення враження мінами, вибухонебезпечними  предметами та ознайомлення з правилами поводження в надзвичайних ситуаціях та правилами надання першої домедичної допомоги.

З метою реалізації принципу наступності роботи ЗДО та школи у закладі була продовжена робота по ознайомленню педагогічного колективу з головними принципами, засадами, прийомами навчання в НУШ. Проведення ранкового, вечірнього кола,  використання проєктів в освітньому процесі, лего-технології, робота з паличками Кюїзенера, блоками Дєніша, формування емоційного інтелекту, пріорітетність ігрових методів впродовж року були невід’ємними елементами освітньої роботи педагогів закладу.

Робота з батьками цього року, як і минулого, була побудована в особливий спосіб, викликаний обмеженнями карантинного  та воєнного часу. Педагоги перейшли на дистанційні форми роботи з 24.02 до 6.04.20022, продовжували спілкуватися з родинами вихованців у чатах Viber-груп та в особистих переписках. Таким чином надавалися консультації, проводились індивідуальні бесіди. Актуальними цього року залишилися трансляція записів святкових заходів, фото звіти занять та режимних моментів. Продовжили інформувати родини вихованців та інших зацікавлених  осіб про основні події у ЗДО через інформаційне поле сайту. На його сторінках батьки малюків можуть ознайомитися з матеріалами просвітницького характеру, звітними документами – все  це сприяє взаємодії з батьками на засадах довіри, прозорості та розумінні єдності інтересів у спільній справі – вихованні дітей.

Впродовж року у тісній співпраці з педагогами та родинами вихованців перебуває практичний психолог Шевчук В.В.. Планово здійснюється просвітницька, корекційна, консультативна та діагностична робота з дітьми. Практичний психолог є активними учасником семінарів-практикумів та педагогічних рад. Так, в лютому 2023 року практичним психологом проведено семінар-практикум «Профілактика синдрому емоційного вигорання у педагогів ЗДО». Консультації, рекомендації  щодо найбільш актуальних проблем у вихованні дітей систематично надавалися в телефонному та очному режимі, а також  родини вихованців завжди  можуть знайти їх у розділі практичного психолога на інформаційному полі сайту.

     Варіативна складова освітнього процесу в закладі була представлена відповідно до запитів батьків вихованців старших груп гуртком з  хореографії та гуртком «Природа рідного краю». Діти відвідували гуртки за державний кошт по два рази на тиждень, згідно із затвердженим розкладом занять. Гурткові заняття проводилися у другу половину дня. Результативність вказаного виду роботи оцінювалася шляхом відвідування рядових занять, аналізу знань дітей на підсумкових заняттях, на музично-літературних святах.

Організація інклюзивної освіти. В закладі виховувалося 4 дітей, для яких були створені  три інклюзивні  групи: ІІ молодша № 1, середня №3, старша № 4. Командою супроводу дітей з особливими освітніми потребами, відповідно до вимог, були розроблені індивідуальні програми розвитку та введено їх до загально-українського порталу «Україна. Інклюзія». Також був затверджений графік  проведення корекційно-розвиткових занять, план консультацій батьків дітей з ООП, проведено по 3 засідання команд супроводу, оформленні відповідні протоколи. Тісна взаємодія вихователів, практичного психолога, інших учасників команди супроводу дітей з особливими освітніми потребами була спрямована на адаптацію малят з особливими потребами в колективі дошкільнят, сприяла  їх розвитку, давала змогу відчути себе повноправними членами дитячого колективу, підготуватися до шкільного етапу життя .

У зв’язку з введенням воєнного стану, у закладі в літній період 2022року функціонувала група для дітей з статусом внутрішньо переміщених осіб.  Також діти ВПО відвідують й інші групи закладу.

Впродовж  2022-2023 року педагоги закладу брали участь у загальноміських  та загальноукраїнських акціях та заходах. Так, у квітні 2023 педагоги ЗДО № 36 взяли участь у дослідженні «Формування демократичних цінностей у дітей старшого дошкільного віку», організоване Європейським центром імені Вергеланда (Норвегія), партнером якого є Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Всеукраїнський фонд «Крок за кроком».

01 червня 2023 року у рамках загальноміських заходів до Дня захисту дітей до заходу долучилися до благодійного фестивалю-ярмарку «Ням-ням Фест».

А також заклад дошкільної освіти №36 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області став  учасником ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» та проєкту «Надзвичайне реагування на підтримку дітей, постраждалих від збройних конфліктів, шляхом грошових переказів  територіальним громадам». Закладу дошкільної освіти  № 36 в рамках реалізації проєкту ЮНІСЕФ була надана цільова пожертва в розмірі 293968,00 грн. (двісті дев’яносто три тисячі дев’ятсот шістдесят вісім гривень нуль копійок). На ці кошти було  закуплено необхідне обладнання для здійснення повноцінного освітнього процесу та організації інклюзивної освіти: спортивно-реабілітаційне обладнання (гамаки -краплі, крісла-груші, світловий стіл для піскової анімації, ігрові килимки «Класики», набір  «Таблетки», м’який модуль для дітей «Колоди», модульний набір  «Лабіринт», мати-татамі, килимки  масажні, обтяжні сенсорні жилети та іграшки), сенсорно-дидактичне обладнання (театр тіней з наборами  персонажів для 12 казок, ширма для театру тіней, ляльковий театр,  ширма для лялькового театру, дитячі стільці кольорові, дитячі багатофункціональні столики-трансформери та стільці,  магнітні книги  «Професії»,  3-D конструктори, магнітні конструктори «Магнікон»,  набори ігрові «Дорожній килимок»; математичні дерев’яні планшети, палички Кюїзенера, дидактичні набори «Велика валіза навчальних карток»).

Також колектив ЗДО № 36 взяв участь у проєкті гуманітарної  місії “Проліска” спільно з Міжнародною гуманітарною організацією Save the Children. Отримано розвивальні ігри, спортивний інвентар,  дитячі музичні інструменти, 40 планшетів Lenovo, багатофункційний пристрій (кольоровий), холодильник, кухонний комбайн (овочерізка), двері до внутрішніх приміщень, ламінат, ОСБ-плита (600 кв.м.).

 

4.Кадрове забезпечення. Кількість працівників закладу на 01.09.2023р.

Код
рядка
Облікова кількість штатних працівників, осіб
усього з них
жінки особи у віці особи, які мають освітній
ступінь (освітньо-
кваліфікаційний рівень)
до 35
років
36-60
років
61 рік і
старше
молодший
бакалавр,
молодший
спеціаліст
бакалавр,
спеціаліст,
магістр
А Б 1 2 3 4 5 6 7
Усього 3000 66 60 11 39 16 22 27
у тому числі
педагогічний персонал
3100 31 31 8 16 7 6 25
з них
директори
3101 1 1 1 1
вихователі 3102 23 23 7 10 6 5 18
вихователі-методисти 3103 1 1 1 1
практичні психологи 3104 1 1 1 1
соціальні педагоги 3105
асистенти вихователів
в інклюзивних групах
3106
інструктори з фізкультури 3107 1 1 1 1
музичні керівники 3108 3 3 2 1 3
керівники гуртків 3109 1 1 1 1
інший педагогічний персонал 3150
з них корекційні
педагоги у складі:
3151
логопеди 3152
тифлопедагоги 3153
дефектологи 3154
сурдопедагоги 3155
медичний персонал 3200 3 3 2 1 2 1
технічний персонал 3300 35 29 3 23 9 14 1
Із рядка 3100:
– жінки
3400 x 6 25 x
– підвищили кваліфікацію з підтримки дітей
з особливими освітніми потребами
3500

 

 

 

 

 

 

 

ПЕДАГОГІЧНИЙ ПЕРСОНАЛ

Рух кадрів:

Прийнято за рік:   2 (Виговська Т.В., Костюкова Т.В., Фролова Х.Ю.)

Звільнено за рік :  2(Шпінь Т.А.)

Перебувають у відпустці для догляду за дитиною: 3 (ГотраА.Ю., Балюк М.М., Войтович Т.М.)

Відомості про педагогів

Усього педпрацівників Фахова освіта Кваліфікаційнакатегорія Відповідає займаній посаді Педагогічні звання
Вища Бакалавр Мол. спец. Заг.середня Спеціаліст ІІ категорія І категорія Вища Вихователь-методист Старший учитель Старший військ.кер. Учитель-метод Заслужений вчитель
 31  24  2  5  _  1  9  6  8  7  4    –    _    _    _
Усього педпра
цівників
Педагогічний стаж роботи
Атестація педагогічних кадрів
(кількість та у %) за навчальний рік
Молодий спеціаліст
До 5 років
Від 5 до 10 років
Від 10 до 15 років
Від 15 до 25 років
Від 25 до35 років
Понад 35 років/пенсіо нери
Підви щення кваліфі кації
Всього проате-стовано
Вища категорія/
встан/підтверд.
І кат.
встан./підтв.
ІІ кат/
встан/підтв.
Спеціаліст
встан/підтв.
Педзвання-
присв./ підтв.
Відповідає
займан.пос.
31 3 5 4 5 4 14 8 9/29% 4 /13% 2/6,5% 2/6,5%       – 2/6,5% 1/3,25%

 

  1. Поліпшення матеріально-технічної бази у 2022-2023н.р

Звіт про використання бюджетних коштів за 01.09.2022 – 31.05.2023рр.

Предмети,обладнання,інвентар: 2210 -176760,46

Миючі засоби: засіб для миття унітазів,пакети для сміття, рідке

мило, пральний порошок-2210 -20046,00

Санітарно-гігієнічні товари: туалетний папір, серветки сухі 2210- 8950

Канцтовари: папір ксероксний, олівці, ручки, файли 2210- 6879,00

Сантехнічні труби, бойлери 2210 -24451,00

Електро лампи, провід 2210- 20353,00

Засоби пожежогасіння-рукав 2210- 2878,40

Подарунки новорічкі дитячі 2210 -34580,00

Ламінат, підложка, плінтуса 2210- 58623,06

Медикаменти: аптечка для надання першої медичної

допомоги–2220 -8000,00

Продукти харчування: 2230 -1430423,08

Послуги: 2240- 95943,62

Телефон і інтернет 2240 -5250,00

Супроводження програми «Чиж» -2240 -23787,00

Санепідемстанціz (Дератизація, дезинфекція) 2240 -9233,10

Медок програма 2240 -1700,00

Заправка картритджів, поточ ремонт системн блоку 2240 -9640,00

Послуги проф. пожеж безпеки 2240 -19355,00

Послуги спостереж. Тривожна.кнопка 2240- 5280,00

Програмне забезпечення зарплатного проекту 2240 -2850,00

Послуги з електровимірювання в приміщеннях 2240- 3800,00

Повірка ваги електронної 2240- 758,84

Перезарядка вогнегасників 2240- 4716,80

Електронні ключі 2240- 331,00

Вимірювання світла в приміщеннях 2240- 2167,74

Дослідження піску в дит. пісочницях 2240 -7074,14

Водопостачання та водовідведення 2272- 65915,78

Електроенергія та розподіл 2273 -330856,89

Природній газ 2274 -321029,71

Вивіз сміття 2275- 8843,85

Навчання з підготовки у сфері безпеки та цивільного захисту 2282- 2560

Всього:   2344389,77

 Благодійна допомога

Цільова пожертва в рамках реалізації проєкту  «Надзвичайне реагування на підтримку дітей, постраждалих від збройних конфліктів» муніципалітетам, які включені до ініціативи  «Громади, дружні до дітей та молоді»:

Матеріали та обладнання для здійснення  освітнього процесу та інклюзивної освіти дітей дошкільного віку на загальну сума- – 293968,00 (обладнання для інклюзивно-ресурсної кімнати, музичної зали, спортивної зали, ігровий та дидактичний матеріал,,. )

  ГО « Проліска) спільно з Save the Children –                                                                                      Планшети ( комплект ) –  314438,66                                                                                                  -Зарядна станція Ecoflow   42000,00

  1. Ламінат 330 000,00
  2. Плита ОSB   70000,00
  3. Дверне полотно в комплекті   103800,00

4.Ліжко дитяче   125000,00

  1. Принтер   16200,00
  2. Ноутбук з програмою   27036,00
  3. Холодильник   34090,00
  4. Овочерізка   29553,00

   Загальна сума- 735679,00

ГО «Неємія» – генератор 3кВт –  26979,29

UNICEF – Наплічники комплект –  7626,74 

Благодійна допомога батьків :

Реконструкція ігрових майданчиків у групах «Курчатко», «Сонечко»,                      «Полуничка», ремонт та фарбування  вуличних ігрових споруд,  закуплено пісок в мішках для пісочниць, виконання робіт по настиланню ламінату   в групах «Колосок», «Полуничка», «Джерельце», придбання канцелярських товарів та поповнення бази дидактично-ігрового обладнання в усіх групах.

  1. Фізкультурно-оздоровча робота та медичне обслуговування

Пріорітетний напрям роботи ЗДО № 36: «Формування здоров’я збережувальної  компетенції  особистості дитини шляхом створення оптимальних умов у ЗДО».

Система фізичного виховання в закладі базується на принципах індивідуального та особистісного підходів, пріоритету оздоровчої спрямованості, широкого застосування різноманітних засобів і форм фізичного вдосконалення. Реалізуючи завдання освітньої лінії «Особистість дитини» з метою формування здоров’я збережувальної компетентності дошкільників, педагоги  впродовж року разом з традиційними формами роботи активно використовували дихальну гімнастику, гімнастику для очей,  музикотерапію, сендплей, сміхотерапію, арт-терапію. Аналізуючи актуальність питання збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління, педагоги закладу систематично на методичних заходах обговорювали засади та критерії безпечного освітнього середовища, шукали шляхи вдосконалення фізичного розвитку дітей дошкільного віку.

Кількість дітей, які перебувають на диспансерному обліку та проходили індивідуальне медичне обстеження в 2022-2023  навчальному році така:

1 –  із захворювання органів дихання;

1– із неврологічними захворюваннями 

1–із захворюваннями ендокринної системи

Кількість випадків по хворобі за рік складає 265. Кожна дитина  ЗДО  протягом навчального року хворіла  1,7 раз ( 265 випадків /247дітей).  

Робота тифлоцентру

В період з 01.01.2023 по 01.03.2023 проведено щорічне планове обстеження дітей  старших  груп, з 01.03.по 01.06.2023 проведено щорічне планове обстеження дітей  середніх груп, з 01.06. до 01.09.2023 буде проведено щорічне планове обстеження дітей  молодших груп .

Станом на 1 вересня2023 року:

  • 27 дітей знято з диспансерного обліку з позитивною динамікою підвищення гостроти зору у зв’язку з переходом їх до школи;
  • 26 дітей залишається на диспансерному обліку та продовжують відвідувати процедури апаратного лікування .
  • 21 дитину взято на диспансерний облік за 2022-2023н.р.

       На 01.09.2023р.  в тифлоцентрі на базі ЗДО №36 знаходиться на лікуванні 53 дітей дошкільного віку.

  1. Організація харчування

Харчування вихованців ЗДО № 36 було організовано у відповідності до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України 24.03.2021№ 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», наказу Міністерства охорони здоров`я України 24.03.2016№ 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров`я України 17.04.2006  № 298/227 «Про затвердження інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах», наказу Міністерства освіти України 21.11.2002 № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних закладах».

Харчування дітей в закладі здійснюється відповідно до наказу керівника, який видається на початку навчального року. Вихованці закладу забезпечені 3-х разовим гарячим харчуванням, виготовленим на власному харчоблоці згідно меню-вимоги. 4-х тижневе перспективне меню розроблено  на кожну пору року. Харчоблок не повністю укомплектований кадрами відповідно штатному розпису: не вистачає шеф-кухаря та кухаря.                                                                                     Меню-розклад планується згідно перспективного меню на 1 місяць на літній, осінній, зимовий та весняний період та картотеки страв. Значно зменшено кількість хібо-булочних виробів, картоплі, цукру, солі, вершкового масла. Збільшено кількість овочів, фруктів, м’яса птиці, риби.                                 В 2022-2023  були звільнені від оплати за харчування на 50% – 24 дітей з багатодітних родин, на 100% – 30 дітей учасників АТО, 25 дітей – із сімей, внутрішньо переміщених з тимчасово окупованої території, 1 дитина-інвалід та 4 вихованців інклюзивних груп.

7. Управлінська діяльність.

Впродовж навчального року було проведено  планове вивчення стану роботи педагогів з наступних розділів чинної програми:

  • перевірка готовності груп до нового навчального року;
  • стан роботи педагогів з впровадження в освітній процес елементів театральної педагогіки  .
  • стан роботи педагогів з організації проектної діяльності;
  • аналіз дотримання рухового режиму впродовж дня.

Згідно плану роботи закладу  проводились педагогічні ради, заслуховувались творчі звіти педагогів, проводились виробничі наради, наради при директорі, засідання ради закладу, на яких розглядались показники результативності роботи та приймались рішення про нагальне вирішення поточних питань, що виникали в процесі роботи.

Результати перевірок узагальнені у довідках, прийняті відповідні управлінські рішення  щодо усунення виявлених недоліків у роботі.                                                                                                          Постійно проводиться моніторинг захворюваності та виконання натуральних норм харчування.

Особлива увага була приділена забезпеченню безпечних умов перебування дітей в закладі в період повітряних тривог, пожежній безпеці за дотриманню інструкцій з охорони праці.

Систематичне моніторингове вивчення рівня сформованості компетенцій дітей, діагностика основних психічних процесів дітей 6-ти річного віку практичним психологом, відгуки вчителів початкової школи дають змогу стверджувати про наявність позитивної динаміки досягнень наших вихованців.

Проводиться постійна робота, спрямована на ріст та вдосконалення професійної компетентності педагогічних працівників. Необхідність у дистанційному навчанні під час карантину сприяла підвищенню комп’ютерної грамотності  більшості педагогів.

8. Робота з батьками та взаємодія з громадськістю.

Велика увага впродовж року приділялася роботі з батьками. На вимогу особливостей карантинних вимог та правового режиму воєнного стану загальні та групові батьківські збори, консультації, індивідуальні бесіди, проводились дистанційно. Відкриті заходи, виставки, відображення основної інфомації про діяльність ЗДО на сайті – все це сприяє взаємодії з батьками на засадах довіри, прозорості та розуміння єдності інтересів у спільній справі – вихованні дітей. Новітні комунікаційні технології стали цьогоріч в нагоді в дистанційній співпраці з родинами вихованців під час   роботи закладу у період карантину та воєнного стану та дали змогу більшості педагогів висвітлювати  освітню роботу та тримати зв’язок із своїми вихованцями, які з деяких причин не могли стабільно відвідувати групу.   В закладі систематично проводились відкриті заходи для батьків в тому числі і  в режимі реального часу через платформу ZOOM:

   – Свято осені

   – Новорічно-Різдвяні свята

   – День Матері

   – Свято випуску до школи

Вся актуальна для батьків інформація та звіт керівника розміщена на інформаційних дошках  та сайті ЗДО.  Систематично проводяться засідання батьківського комітету закладу (дистанційно та очно), на яких батьків знайомлять з чинними нормативними документами щодо регламенту діяльності батьківських комітетів, вирішуються питання надання додаткових освітніх послуг, інформування про матеріально-технічне забезпечення закладу, виконання норм харчування. Для моніторингу вивчення громадської думки серед батьків в закладі проводиться анонімне анкетування.

Директор                                                             Віра  СТАН

                 

Підсумки

Роботи закладу дошкільної освіти  № 36 загального розвитку  за 2021- 2022 навчальний рік

  1. Загальні відомості про заклад:

 Заклад дошкільної освіти  № 36 загального розвитку

Формавласності:    комунальна

Юридична адреса:   м. Ужгород, вул.Андрія Бачинського,27;

Мовавиховання та навчання:  українська, словацька;

Кількістьгруп, місць за проектом: 13 груп, 235 місць;

Кількість дітей у 2021-2022 н.р.:  283

Режим роботи закладу: 7.00-19.00, інклюзивна група-8.00-18.00 щоденно  ( крім суботи, неділі)

2.Матеріально-технічна база

Будівля ЗДО № 36 – це типовий проект освітнього закладу для надання послуг зі здобуття дошкільної освіти. Облаштування приміщень та території закладу відповідають санітарно- гігієнічним нормам. У 2021-2022 н.р. в закладі функціонувало 13 груп (3 групи раннього віку та 10 груп дошкільного віку). У зв’язку з воєнним станом 1 групове приміщення вивільнено для облаштування найпростішого укриття. Харчоблок та пральня обладнані всім необхідним для роботи технологічними обладнанням. Є гарна простора музична зала, спортивна зала, обладнана відповідним спортінвентарем, спортивний майданчик, літній басейн-хлюпальниця в стадії реконструкції, методичний кабінет, медичний кабінет, кабінет психолога, кабінети діагностики та корекції зору.

  1. Результативність освітньої роботи. Педагогічний колектив ЗДО № 36

впродовж 2021-2022 навчального року вдосконалював свою   роботу щодо реалізації завдань всіх  змістових ліній Базового компонента  дошкільної освіти,  враховуючи методичні рекомендації листа Міністерства освіти і науки  України від 10.08.2021 р. № 1/9-406 «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році».

Згідно пріоритетних напрямків роботи, визначених планом роботи закладу дошкільної освіти №36 на 2021-2022н.р., педагогічним колективом  було продовжено роботу над модернізацією змісту освітнього процесу, оновленням його згідно вимог часу,  реалізацією вимог програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Педагогічний колектив продовжив роботу щодо охорони, збереження та зміцнення здоров’я дітей через створення безпечного освітнього середовища; продовжив працювати над розбудовою  внутрішньої системи забезпечення якості освіти,оновлював підходи до планування різних видів організованої освітньої діяльності удосконалював розвивальну та виховну складові освітнього процесу через розвиток пізнавального інтересу в дошкільників за допомогою різних форм дослідницької діяльності.

Впродовж 2021-2022 навчального року було проведено 4 педагогічні ради на теми:

 1.Аналіз результатів роботи за 2020-2021н.р. та основні  завдання педагогічного колективу на 2021- 2022н.р.

  1. Шляхи вдосконалення системи планування освітньої роботи.
  2. Розвиток пізнавального інтересу в дошкільників за допомогою різних форм дослідницької діяльності
  3. Вдосконалення системи фізкультурно-оздоровчої роботи в ЗДО

У вересні 2021 року для вихователів чотирьох старших груп був проведений  семінар-практикум «Методика формування логіко-математичної та мовленнєвої компетентності старших дошкільників» .Під час методичного заходу педагогічні працівники ознайомилися з найбільш поширеними помилками педагогів у формуванні вищезгаданих компетентностей, також поділилися найбільш вдалими методичними знахідками у логіко-математичному та мовленнєвому розвитку малят.

Також з педагогами закладу був проведений теоретичний семінар «Міжнародна  методика ECERS-3 та українське дошкілля».

З грудня до лютого 2021-2022 навчального року вихователями молодших-старших груп були сплановані освітні проєкти, а педагогами  8 груп реалізовано проєкти:  «По Україні з краю в край ходить Святий Миколай», «Вода-водиченька», «Який чудовий я», «Город на підвіконні», «Кольорові квіти»,  «Магазини нашого міста», «Професії наших батьків»,  «Сім’я. Побут сім’ї».

Впродовж навчального року педагогічні працівники, молоді спеціалісти,були активними учасниками он-лайн засідань школи зростання педагогічної майстерності педагогів ЗДО міста Ужгорода, також більшість зареєстровані у спільноті педагогічних працівників ЗДО Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ужгородської міської ради. Частина педагогів закладу прослухали вебінари, запропоновані КУ «ЦПРПП», зокрема вебінари  на теми: «Топ-10 ігор для розвитку емоційного інтелекту», «Навчання і дозвілля дошкільнят вдома. Чек-лист для проактивних батьків»,  «Дію – значить пізнаю! Діяльнісний підхід в дошкіллі: можливості та інструменти”, «Дружня взаємодія між однолітками в дитсадку – чому це важливо. Практикум для дорослих», «Право на гру: чому це важливо для гармонійного розвитку дошкільнят?», «Впевненний старт. Методичний діалог».

Також певна частина педагогічного складу стали учасниками очних засідань школи зростання педагогічної майстерності педагогів ЗДО міста Ужгорода: «Інноваційні підходи у патріотичному вихованні дітей дошкільного віку»,  «Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими потребами в розвитку».

У 2021-2022 навчальному році в ЗДО успішно пройшли атестацію 6 педагогів :Рештей В.І., Каменщикова  Г.В., Радєву М.Р.,  Дискант А.Л., Когутка І.І., Нашкородова Т.В..

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки пройшли підвищення кваліфікації:  Галабурка Я.І., Дискант А.Л., Нашкородова Т.В., Радєва М.Р., Шете К.Ю., Шевчук В.В., Бурчик Н.О. Парлаг Ю.Є., Горват М.М. ( як асистент вихователя).

Планово проведені відкриті організовані  види діяльності,а саме:

  • «Маленькі чарівники», інтегроване заняття з формування основ екологічної культури молодших дошкільників (вихователь – Рештей В.І.);
  • «Клуб всезнайок», інтегроване заняття з пріоритетом мовленнєвих завдань в старшій групі ( вихователь – Нашкородова Т.В.)
  • «Чарівне місто». Контрольне інтегроване заняття для дітей старшої групи з пріоритетом логіко-математичних завдань (вихователь – Дискант А. Л.);

Педагоги показали найбільш продуктивні форми роботи з дітьми, приділили особливу увагу принципу інтеграції освітнього процесу з перевагою ігрових методів, вихователі старших груп – підготовці дітей 6-річного віку  до навчання у Новій українській школі

Також  проведені відкриті підсумкові заняття за І півріччя у молодших, середніх та старших групах та відкриті підсумкові заняття з пріоритетом патріотичного виховання засобами музично-літературної діяльності для дітей старшого дошкільного віку (ІІ півріччя ).

Особливо  потрібно відзначити  інтегровані  заняття, проведені вихователями середніх та молодших груп та відзначити доцільність використання  на  заняттях  методу дослідницько-пошукової діяльності, різноманітного дидактичного матеріалу, здійснення індивідуального підходу до вихованців. Заняття вихователів Дискант А.Л., Логин Г.М., Парлаг Ю.Є., Малиновської А.М. відзначалися продуманістю, попередньою підготовкою матеріалів, вдало підібраними індивідуальними завданнями. Все це дало змогу продемонструвати високий  рівень компетентностей вихованців, соціальні навички, уміння слідувати інструкціям педагога, підготовленість до навчання у школі загалом.

На виконання річного плану освітньої  роботи ЗДО № 36 на 2021-2022н.р. та з метою моніторингу рівня компетенцій дітей дошкільного віку ЗДО № 36 з основних розділів програм «Українське дошкілля», двічі у навчальному році ( грудень, травень) проведено моніторингове  вивчення  рівня сформованості основних компетентностей дітей дошкільного віку за методичним посібником загальною редакцією Н.М. Шаповал, О.М. Кулик, Т.В. Киричук «Моніторинг досягнень дітей дошкільного віку згідно з Базовим  компонентом дошкільної освіти». Результати моніторингу наступні:  серед 51  вихованця І молодших груп

( у І півріччі не відвідували ЗДО у зв’язку з воєнним станом)

високий   – 0%

достатній – 6 %

середній –36 %

початковий – 58 %

серед 63/ 51  вихованців ІІ молодших груп

високий рівень  -25  %   / 31 %

достатній– 34 %/ 36 %

середній – 17 %          / 18 %

початковий – 24  %/ 15 %

серед 61/ 38  вихованців середніх груп

високий рівень  –  25 %/ 23 %

достатній-42   %/ 39 %

середній – 27   / 32 %

початковий – 6 %/6%

серед  вихованців 82 / 66 старших  груп

високий рівень -23 %  / 33 %

достатній- 33%   /15 %

середній –  38 %    /39 %

початковий–   6 %   /13%

середній рівень засвоєння програмових завдань по ЗДО за ІІ півріччя становить  91,6 %   ( у І півріччі -79 %).

Також з метою оцінювання якості освітнього процесу в закладі 15.11.2021 року експертом, направленим державною установою «Український інститут розвитку освіти» було проведене дослідження про відповідність системи роботи ЗДО № 36 вимогам міжнародної методики ECERS-3 (на вико-нання листа управління освіти Ужгородської міської ради 02.11.2021 № 643/01-13 «Про проведення дослідження в закладах дошкільної освіти» )

Практичним психологом закладу проведено діагностику готовності дітей до школи з такими результатами:

Кількість обстежених дітей     –  51 дитина

З них показали наступні рівні розвитку

високий                               –  27 %  (14д.)      

вище середнього                –  49 %  (25 д.)     

середній                               –  12 %  (6 д .)    

нижче середнього              –  10 %  (5д.)  

низький                                –  2 %   (1д.)

Впродовж навчального року були здійснені тематичні перевірки всіх груп з підготовки до навчального року, стану роботи педагогів  груп з планування освітньої роботи. Не проведено перевірку стану роботи вихователів груп з дослідницької діяльності  у зв’язку з веденням з 24.02.2022 в Україні правового режиму воєнного стану та переходом на дистанційну форму навчання.

Цілеспрямовано та систематично в закладі проводиться фізкультурно-оздоровча робота. Система фізичного виховання в закладі базується на принципах індивідуального та особистісного підходів, пріоритету оздоровчої спрямованості, широкого застосування різноманітних засобів і форм фізичного вдосконалення. Аналізуючи актуальність питання збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління, педагоги закладу разом з традиційними формами роботи активно використовували інноваційні технології, дихальну гімнастику та гімнастику для очей, інші види роботи з формування здоров’язберігаючої компетенції дитини дошкільного віку. Систематично проводилися усі форми фізкультурної роботи. Фізінструктор Шете К.Ю. у співпраці з музкерівниками та педагогами долучилася до проведення свят: «України вільної ми діти», «Лужком, бережком Миколай іде з мішком» . Різдвяні  свята ,«Стрітення», «Ми – твоя надія, Україно!»

Варто відзначити достатньо хороший рівень проведення святкових ранків вихователями усіх груп у співпраці з музичними керівниками Бурчик Н.О, Радєвою М.Р., Каменщиковою Г.В.,  певним  оновленням муз репертуару та якістю підготовки номерів. Значна увага педагогів була спрямована на виховання патріотичних почуттів, основ громадянської свідомості вихованців та їхніх родин засобами музично-літературної  діяльності.

Впродовж року  реалізовано плани заходів з безпеки життєдіяльності дітей. Проведені тижні безпеки, відповідно до програми «Українське дошкілля» були сплановані та проведені організовані види діяльності на виконання завдань  освітньої лінії «Особистість дитини».

Значна увага колективу була приділена роботі із вдосконалення та проведення заходів з  цивільного захисту у ЗДОПроведені об’єктові тренування, поновлені інструкції дій працівників під час надзвичайних ситуацій, розроблені плани реагування, відпрацьовані алгоритми евакуації під час повітряної тривоги, проведена просвітницька робота та розповсюджені пам’ятки та методичні рекомендації з  питань уникнення враження мінами, вибухонебезпечними  предметами та ознайомлення з правилами поводження в надзвичайних ситуаціях та правилами надання першої домедичної допомоги.

З метою реалізації принципу наступності роботи ЗДО та школи у закладі була продовжена робота по ознайомленню педагогічного колективу з головними принципами, засадами, прийомами навчання в НУШ. Проведення ранкового, вечірнього кола,  використання освітніх проєктів, лего-технології, робота з паличками Кюїзенера, блоками Дєніша, формування емоційного інтелекту, пріорітетність ігрових методів впродовж року були невід’ємними елементами освітньої роботи педагогів закладу.

Робота з батьками цього року, як і минулого, була побудована в особливий спосіб, викликаний обмеженнями карантинного  та воєнного часу. Педагоги перейшли на дистанційні форми роботи з 24.02 до 6.04.20022, продовжували спілкуватися з родинами вихованців у чатах Viber-груп та в особистих переписках. Таким чином надавалися консультації, проводились індивідуальні бесіди. Актуальними цього року залишилися трансляція записів святкових заходів, фотозвіти занять та режимних моментів. Продовжили інформувати родини вихованців та інших зацікавлених  осіб про основні події у ЗДО через інформаційне поле сайту. На його сторінках батьки малюків можуть ознайомитися з матеріалами просвітницького характеру, звітними документами– все  це сприяє взаємодії з батьками на засадах довіри, прозорості та розумінні єдності інтересів у спільній справі – вихованні дітей.

Впродовж року у тісній співпраці з педагогами та родинами вихованців перебуває практичний психолог Шевчук В.В. Планово здійснюється корекційна, консультативно-просвітницька та діагностична робота з дітьми. Практичний психолог є активними учасником семінарів-практикумів та педагогічних рад. Консультації, рекомендації  щодо найбільш актуальних проблему вихованні дітей батьки завжди  можуть знайти у розділі практичного психолога на інформаційному полі сайту, а також систематично надавалися в телефонному та очному режимі.

Варіативна складова освітнього процесу в закладі була представлена відповідно до запитів батьків гуртком з вивчення англійської мови та хореографії. Діти відвідували гуртки по два рази на тиждень, згідно із затвердженим розкладом занять. Гурткові заняття проводяться у другу половину дня. Результативність вказаного виду роботи оцінювалася шляхом відвідування рядових занять, аналізузнань дітей на контрольних заняттях, на музично-літературних святах.

Варто відзначити уміння колективу співпрацювати з родинами малят з особливими потребами. В закладі виховувалося 4 дітей, для двох з них була створена інклюзивна група. Командою супроводу дітей з особливими освітніми потребами, відповідно до вимог, були розроблені індивідуальні програми розвитку та введено їх до загально-українського порталу «Україна. Інклюзія». Також був затверджений графік  проведення корекційно-розвиткових занять, план консультацій батьків дітей з ООП, проведено 4 засідання команди супроводу, оформленні відповідні протоколи. Тісна взаємодія вихователів, практичного психолога, інших учасників команди супроводу дітей з особливими освітніми потребами була спрямована на адаптацію малят з особливими потребами в колективі дошкільнят, сприяла  їх розвитку, давала змогу відчути себе повноправними членами дитячого колективу, підготуватися до шкільного етапу життя .

Для реалізації інклюзивного навчання в закладі державною субвенцією передбачено надходження коштів для освітніх потреб дітей з ООП та фінансування послуг, які  надаються фахівцями (логопедом, психологом ) за укладеними цивільно-правовими угодами.

Розмір грошових надходжень на розвиткові матеріали  у нашому закладі  у першому півріччі становив 10 670, 00 грн.  На цю суму було закуплено комплект інклюзивного обладнання, до якого ввійшли:

  • набір для вивчення математики 1шт.;
  • конструктор з м’якого каучуку 1набір (30 деталей);
  • конструктор магнітний -1набір (28 деталей);
  • килимок масажний 1 набір ( 4 пазли);
  • крісло-мішок – 2шт.

У ІІ півріччі 2021-2022 н.р. розмір грошових надходжень на розвиткові матеріали та обладнання становив 9 386, 000 грн.

На цю суму заплановано  закупити  комплект інклюзивного обладнання, до якого ввійшли:

  1. Театр тіней – набір персонажів для 4 казок: Коза дереза, Ріпка, Червона шапочка, Колобок- 1шт.
  2. Сенсорне крісло-тунель 3 в 1 – 1 шт.
  3. Ляльковий театр – Професії, родина, тварини 12023 -1шт.
  4. Райдужна галька для малюків з картками EDX education 13209 – 2 комплекти.

У зв’язку з введенням воєнного стану, впродовж квітня-серпня 2022 у закладі функціонує група з дітьми з статусом внутрішньо переміщених осіб. Також діти ВПО відвідують й інші групи закладу.

Впродовж  2021-2022 року педагоги закладу брали участь у загальноміських акціях та заходах. Так, у вересні 2021 року вихованці старшої групи №3 «Метелики» разом з педагогами взяли участь у роботі активної зони для дошкільнят у рамках загальноміських заходів з відзначення Дня міста. А вихованці старшої групи №1 «Сонечко» цієї ж осені долучилися до Міжнародного АРТ-марафону «Мистецтво без меж», організований Закарпатським обласним палацом дитячої та юнацької творчості «Падіюн».

В червні вихованці старших груп закладу долучилися до заході «Пишу,

малюю для наших героїв», малюю для наших героїв».

4.Кадрове забезпечення. Кількість працівників закладу на 01.09.2022р.

Код
рядка
Облікова кількість штатних працівників, осіб
усього
з них


жінки
особи у віці
особи, які мають освітній
ступінь (освітньо-
кваліфікаційний рівень)
до 35
років
36-60
років
61 рік і
старше
молодший
бакалавр,
молодший
спеціаліст
бакалавр,
спеціаліст,
магістр
А
Б
1
2
3
4
5
6
7


Усього
3000
69
63
11
41
17
22
27
у тому числі
педагогічний персонал
3100
31
31
8
16
7
6
25
з них
директори
3101
1
1
1
1
вихователі
3102
23
23
7
10
6
5
18
вихователі-методисти
3103
1
1
1
1
практичні психологи
3104
1
1
1
1
соціальні педагоги
3105
асистенти вихователів
в інклюзивних групах
3106
інструктори з фізкультури
3107
1
1
1
1
музичні керівники
3108
3
3
2
1
3
керівники гуртків
3109
1
1
1
1
інший педагогічний персонал
3150
з них корекційні 
педагоги у складі:
3151
логопеди
3152
тифлопедагоги
3153
дефектологи
3154
сурдопедагоги
3155
медичний персонал
3200
3
3
2
1
2
1


технічний персонал
3300
35
29
3
23
9
14
1


Із рядка 3100: 
- жінки
3400
x
6
25
x
- підвищили кваліфікацію з підтримки дітей 
з особливими освітніми потребами
3500
2
2
2
2

ПЕДАГОГІЧНИЙ ПЕРСОНАЛ

Рух кадрів:

Прийнято за рік:   1 (Шпінь Т.А.)

Звільнено за рік :  4(Чавдар М.І., Виговська Т.В.,Галабурка Я.І., Галабурка О.І.)

Перебувають у відпустці для догляду за дитиною: 2 (ГотраА.Ю., Балюк М.М., )

Відомості про педагогів

Усього педпрац івників
Фахова освіта
Кваліфікаційна категорія
Відпов. займ. посаді
Педагогічні звання
Вища
Бака лавр
Мол. спец.
Заг. середня
Спеціа ліст
ІІ катег
І катег.
Вища
Вих.- мето  дист
Старший учитель
Старший військ.кер.
Учитель- метод
Заслужений вчитель
  31
  23
  1
  7
  _
  4
  4
  9
  7
  7
  4
    –
    _
    _
    _
Усього педпраці вників
Педагогічний стаж роботи
Атестація педагогічних кадрів (кількість та у %) за навчальний рік
Моло  дий спеціа ліст
До 5 років
Від 5 до 10 років
Від 10 до 15 років
Від 15 до 25 років
Від 25 до35 років
Понад 35 років/пенсіоне р
Підви  щення кваліфі кації
Всього проатест овано
Вища категорія/
встан/підтверд.
І кат.
встан./підтв.
ІІ кат/
встан/підтв.
Спеціаліст
встан/підтв.
Пед звання-
присв./ підтв.
Відповідає
займан.пос.
31
3
5
4
5
4
14
5
4/14,8%
1/3,7%
2/7,4%
1/3,7%
1/3,7%
  1. Поліпшення матеріально-технічної бази у 2021-2022н.р

Використання бюджетних коштів

Поточний  ремонт системи каналізації в підвалі(спортзал), поточний ремонт системи опалення(заміна мережі труб, промивання батарей в спортзалі та ІІ молодшій групі «Джерельце»), поточний ремонт варочного котла на харчоблоці, устилання ламінату в групі «Полуничка», придбання матеріалів для санітарної побілки групи та приймальної кімнати «Калинка», заміна електроводонагрівача, змішувачів для води, сифонів;  закуплені нові шафки для роздягання в групу «Полуничка», ліжечка в групу «Колосок», стільчики дитячі в групу «Джерельце»,поточний ремонт спальної кімнати (група «Казка») закуплено пісок в мішках для укладання загороджувальних  споруд найпростішого укриття, індивідуальні маски-респіратори для працівників, набір медикаментів та дезінфікуючих засобів, необхідних для надання невідкладної медичної допомоги при виникненні надзвичайної ситуації та роботи в умовах адаптивного карантину, закуплено миючі та санітарно-гігієнічні засоби в необхідній кількості, електролампочки та ін.

 

з 01.09.2021 – 31.12.2021рр.

Предмети, обладнання, інвентар: 2210 200095,00
Сантехнічні матеріали 2210 5882,00
Шафи дитячі 2210 23000
Миючі засоби: засіб для миття унітазів, пакети для сміття 2210 18971
Двері міжкімнатні 2210 24170
Канцтовари 2210 4459,6
Ліжка дитячі 2210 26995,5
Тюлі 2210 4500
Госптовари: піддондушов.,змішувачі, кут монтажн.,муфти 2210 13240,81
Принтер, сиистемний блок 2210 19000
Новорічні подарунки 2210 29000
Журнали: практика управління, головбух,  медична сестра. 2210 5324
Блендер, світильники, кастрюлі, контейнери, сито 2210 13027,02
Ламінат, підложка, плінтуса 2210 12525,07
Медикаменти 2220 14200,00
Комплект інклюзивного обладнання 3110 10670,00
Продукти харчування: 2230 719360,95
Послуги: 2240 85001,77
Телефон і інтернет 2240 3610,67
Супроводження програми “Чиж” 2240 9148
Заправка картриджів 2240 3000
Санепідемстанція (Дератизація, дезинфекція) 2240 3878,4
Послуги доставки товару 2240 300
Послуги перезарядки вогнегасників 2240 3181,7
Послуги профілактика пожежбезпеки 2240 9480
Послуга  Тривожна кнопка 2240 2640
Поточний ремонт приміщення 2240 38463
Послуги консультаційні 2240 4800
Програмне забезпечення Медок 2240 1200
Програмне забезпечення зарплатного проекту 2240 1800
Послуги з підключення інтернету 2240 3500
Водопостачання та водовідведення 2272 42762,49
Електроенергія та розподіл 2273 229886,49
Природній газ 2274 177387,47
Вивізсміття 2275 6115,96
Всього: 1485480,13

 Період з 01.01.2022 – 31.08.2022рр.

Предмети, обладнання, інвентар: 2210 115811,30
Сантехнічні матеріали для поточного ремонту системи опалення 2210 42062,00
Миючі засоби: засіб для миття унітазів, пакети для сміття, рідке мило, пральний порошок 2210 48190
Санітарно-гігієнічні товари: туалетний папір, серветки сухі 2210 14102
Канцтовари: папір ксероксний, олівці, ручки, файли 2210 3107,3
Пісок для укриття 2210 8350
Медикаменти: аптечка для надання першої медичної допомоги, деззасоби 2220 5000,00
Продукти харчування: 2230 735221,40
Послуги: 2240 56515,48
Телефон і інтернет 2240 3435,32
Супроводження програми “Чиж” 2240 16009
Санепідемстанція (Дератизація, дезинфекція) 2240 7181,3
Проведення санітарно-епідеміологічні досліди піску 2240 5892,12
Проведення лабораторно-інструментальних замірів освітлення 2240 2167,74
Послуги профілактики пожежної безпеки 2240 15010
Послуги охорони. Тривожна кнопка 2240 4620
Програмне забезпечення зарплатного проекту 2240 2200
Водопостачання та водовідведення 2272 72914,54
Електроенергія та розподіл 2273 231403,66
Природній газ 2274 508624,07
Вивіз сміття 2275 12081,66
Навчання з підготовки у сфері безпеки та цивільного захисту 2282 1240
Всього: 1738812,11

 Благодійна допомога батьків та спонсорів:

Побілка групової та приймальної кімнати в групах «Калинка», «Полуничка», циклювання підлоги в групі «Малинка», побілка  коридорів(спортзал), коридорів  загального користування в укритті, групі «Калинка», в укритті(гр «Метелики») устилання  ламінату в групі «Колосок»,  устилання лінолеуму в приймальній групи «Полуничка», покраска підлог, ігрових споруд на майданчиках, столики дитячі в гр. «Малинка»,  посуд в групу «Колосок», встановлено кондиціонери в групах «Джерельце», «Зайченята»,килими в гр. «Колосок», «Малинка», закуплено пісок насипом та в мішках для укладання загороджувальних  споруд найпростішого укриття, мішки для піску, індивідуальні захисні засоби( респіратори) для вихованців

  1. Фізкультурно-оздоровча робота та медичне обслуговування

Пріорітетний напрям роботи ЗДО № 36: «Формування здоров’я збережувальної  компетенції  особистості дитини шляхом створення оптимальних умов у ЗДО».

Система фізичного виховання в закладі базується на принципах індивідуального та особистісного підходів, пріоритету оздоровчої спрямованості, широкого застосування різноманітних засобів і форм фізичного вдосконалення. Реалізуючи завдання освітньої лінії «Особистість дитини» з метою формування здоров’я збережувальної компетентності дошкільників, педагоги  впродовж року разом з традиційними формами роботи активно використовували дихальну гімнастику, гімнастику для очей,  музикотерапію, сендплей, сміхотерапію, арт-терапію. Аналізуючи актуальність питання збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління, педагоги закладу систематично на методичних заходах обговорювали засади та критерії безпечного освітнього середовища, шукали шляхи вдосконалення фізичного розвитку дітей дошкільного віку.

Кількість дітей, які перебувають на диспансерному обліку та проходили індивідуальне медичне обстеження в 2021-2022  навчальному році така:

1 –  із захворювання органів дихання;

1– із неврологічними захворюваннями 

1–із захворюваннями ендокринної системи

Кількість випадків по хворобі за рік складає 138. Кожна дитина  ЗДО  протягом навчального року хворіла  0,49 раз ( 138 випадків /283дітей).  

Робота тифлоцентру

В період з 01.06.2022 по 26.06.2022 проведено щорічне планове обстеження дітей  середніх та молодших груп (203 дітей).

Станом на 1 вересня2022 року:

  • 21 дитина знята з диспансерного обліку з позитивною динамікою підвищення гостроти зору у зв’язку з переходом їх до шкільних навчальних закладів;
  • 30 дітей залишається на диспансерному обліку в центрі тифлопедагогіки та продовжують відвідувати процедури апаратного лікування з позитивною динамікою підвищення гостроти зору.
  • 26 дітей взято на диспансерний облік.

На 01.09.2022р.  в центрі тифлопедагогіки на базі ЗДО №36 знаходиться на лікуванні 52 дітей дошкільного віку.

  1. Організація харчування

Харчування вихованців ЗДО № 36 було організовано у відповідності до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України 24.03.2021№ 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», наказу Міністерства охорони здоров`я України 24.03.2016№ 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров`я України 17.04.2006  № 298/227 «Про затвердження інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах», наказу Міністерства освіти України 21.11.2002 № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних закладах».

Харчування дітей в закладі здійснюється відповідно до наказу керівника, який видається на початку навчального року. Вихованці закладу забезпечені 3-х разовим гарячим харчуванням, виготовленим на власному харчоблоці. Харчоблок повністю укомплектований кадрами відповідно штатному розпису: 1 шеф-кухар, 3 кухарі, 3 підсобні робітниці, комірник. Меню-розклад планується згідно перспективного меню на 1 місяць на літній, осінній, зимовий та весняний період та картотеки страв. Значно зменшено кількість хібо-булочних виробів, картоплі, цукру, солі, вершкового масла. Збільшено кількість овочів, фруктів, м’яса птиці, риби.                                  В 2021-2022  були звільнені від оплати за харчування на 50% – 28 дітей з багатодітних родин, на 100% – 15 дітей учасників АТО, 26дітей – із сімей, внутрішньо переміщених з тимчасово окупованої території, 1 дитина-інвалід та 2 вихованців інклюзивної групи.

  1. 7. Управлінська діяльність.

Впродовж навчального року відбулося  планове вивчення стану роботи педагогів з наступних розділів чинної програми:

  • перевірка готовності груп до нового навчального року;
  • стан роботи педагогів з питань планування освітнього процесу.
  • стан роботи педагогів з організації дослідницько-пошукової діяльності

Згідно плану роботи закладу систематично проводились педагогічні ради виробничі наради, наради при директорі, засідання ради закладу.

Результати перевірок узагальнені у довідках, прийняті відповідні управлінські рішення педради щодо усунення недоліків у роботі.

Систематичне моніторингове вивчення рівня компетенцій дітей, діагностика основних психічних процесів дітей 6-ти літнього віку практичними психологами, відгуки вчителів початкової школи дають змогу стверджувати про наявність позитивної динаміки досягнень наших вихованців.

Проводиться постійна робота, спрямована на ріст та вдосконалення професійної компетентності педагогічних працівників. Необхідність у дистанційному навчанні під час карантину сприяла підвищенню комп’ютерної грамотності  більшості педагогів.

  1. 8. Робота з батьками та взаємодія з громадськістю.

Велика увага впродовж року приділялася роботі з батьками. На вимогу особливостей карантинних вимог та правового режиму воєнного стану загальні та групові батьківські збори, консультації, індивідуальні бесіди, проводились дистанційно. Відкриті заходи, виставки, відображення основної інфомації про діяльність ЗДО на сайті – все це сприяє взаємодії з батьками на засадах довіри, прозорості та розуміння єдності інтересів у спільній справі – вихованні дітей. Новітні комунікаційні технології стали цьогоріч в нагоді в дистанційній співпраці з родинами вихованців під час тривалого  призупинення  роботи закладу у зв’язку з воєнним станом та дали змогу більшості педагогів продовжити освітню роботу та тримати зв’язок із своїми вихованцями.    В закладі систематично проводяться відкриті заходи для батьків в тому числі і  в режимі реального часу через платформу ZOOM:

– Свято осені

   – Новорічно-Різдвяні свята

   – День Матері

   – Свято випуску до школи

Вся актуальна для батьків інформація та звіт керівника розміщена на інформаційних дошках  та сайті ЗДО.  Систематично проводяться засідання батьківського комітету закладу (дистанційно), на яких батьків знайомлять з чинними нормативними документами щодо регламенту діяльності батьківських комітетів, вирішуються питання надання додаткових освітніх послуг, інформування про матеріально-технічне забезпечення закладу, виконання норм харчування. Для моніторингу вивчення громадської думки серед батьків в закладі проводиться анонімне анкетування.

Директор                                                                    Віра  СТАН

 

   Підсумки

  роботи ЗДО № 36 за 2020- 2021 навчальний рік

  1. Загальні відомості про заклад:

 Заклад дошкільної освіти  № 36 загального розвитку

 

Форма власності:    комунальна

Юридична адреса:   м. Ужгород, вул.Андрія Бачинського,27;

Мова виховання та навчання:  українська, словацька;

Кількість груп, місць за проектом: 13 груп, 235 місць;

Кількість дітей у  закладі освіти:  300

Режим роботи закладу: 7.00-19.00 – ЩОДЕННО

 

  1. Матеріально-технічна база

    Будівля ЗДО № 36 – це типовий проект навчального закладу для надання послуг зі здобуття дошкільної освіти. Облаштування приміщень та території закладу відповідають санітарно- гігієнічним нормам. В закладі функціонує 13 груп (3 групи раннього віку та 10 груп дошкільного віку). Харчоблок та пральня обладнані всіма необхідним технологічними засобами для роботи. Є гарна простора музична зала, спортивна зала, обладнана відповідним спортінвентарем, спортивний майданчик, літній басейн-хлюпальниця, методичний кабінет, медичний кабінет, кабінет психолога, кабінети діагностики та корекції зору.

  1. Результативність освітньої  роботи

Педагогічний колектив ЗДО № 36  впродовж 2020-2021 навчального року вдосконалював свою   роботу щодо реалізації завдань змістових ліній Базового компонента  дошкільної освіти,  враховуючи методичні рекомендації листа Міністерства освіти і науки України від 30.07.2020 р. № 1/9-411 «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020/2021 навчальному році».

Згідно пріоритетних напрямків роботи, визначених планом роботи закладу дошкільної  освіти №36 на 2020-2021 н.р., педагогічним колективом навчального закладу було продовжено роботу над модернізацією освітнього процесу, оновленням його змісту згідно вимог часу,  реалізацією вимог програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Педагогічний колектив закладу продовжив роботу щодо охорони, збереження та зміцнення здоров’я дітей через створення безпечного освітнього середовища; продовжив працювати щодо покращення якості надання освітніх послуг:  удосконалював розвивальну та виховну складові освітнього процесу шляхом формування мотивів пізнавальної діяльності, розвитку емоційного інтелекту особистості дитини-дошкільника, пам’ятаючи, що провідним видом діяльності у ЗДО є гра.

Впродовж навчального року було проведено 4 педагогічні ради на теми: 1. Аналіз результатів роботи за 2019-2020н.р. та основні  завдання педагогічного колективу на 2020- 2021н.р.

  1. Розвиток емоційного інтелекту як складової пізнавального розвитку дитини дошкільного віку
  2. Гра як фундаментальна технологія виховання людини (в онлайн-режимі).
  3. Психолого-педагогічні аспекти готовності дітей 6-річного віку до навчання в новій українській школі

Впродовж року був проведений  семінар-практикум «Як сформувати емоційну сприйнятливість та чутливість» .Під час методичного заходу педагогічні працівники ознайомилися з методами та прийомами формування емоційної культури, практичним психологом проведений  тренінг щодо вміння розрізняти та проявляти емоції, керувати емоційним фоном у групі. Також більшістю  педагогами була продовжена робота над впровадженням в освітній процес  інноваційних педагогічних  технологій  та вмінням застосовувати ігрові прийоми у роботі з дошкільнятамию . Вихователь методист  продемонструвала  творчі надбання та педагогічні знахідки вихователів з ігрових видів діяльності у відеоролику «Гра – калейдоскоп творчих ідей». Такий вид роботи був викликаний вимогами та особливостями  здійснення методичної з  роботи з кадрами в умовах карантинних обмежень

Впродовж навчального року педагогічні працівники-початківці  були активними учасниками он-лайн засідань школи зростання педагогічної майстерності педагогів ЗДО міста Ужгорода, також більшість зареєстровані у спільноті педагогічних працівників ЗДО Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ужгородської міської ради. Частина педагогів закладу прослухали вебінари, запропоновані КУ «ЦПРПП», зокрема вебінари  на теми «Синхронізація дошкілля та НУШ. Ресурси освітніх платформ для дошкільнят», та «Медіаграмотність для наймолодших: практики та інструменти».

У 2020-2021 навчальному році в ЗДО успішно пройшли атестацію               6 педагогів : Вертипорох С.Т..  Горват М.М., Ігнат Т.Ю.,  Кардаш Г.О.,            Сентімрей Г. А.,  Черленяк В. П..  З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки пройшли підвищення кваліфікації:  Балюк М.М., Вертипорох С.Т.,  Горват М.М., Когутка І.І., Кардаш Г.О., Рештей В.І., Стан В.В.. ( впродовж літа пройдуть Черленяк В.П., Галабурка О.І.)

Планово проведені відкриті покази  організованих  видів освітньої  діяльності( в режимі  відеозапису)  а саме:

  • «Чарівна скринька казок», заняття з мовленнєвого розвитку для дітей молодшого дошкільного віку з використанням мнемотехніки ( вихователь – Кардаш Г.О.);
  • «Відкриття супермаркету «Вишеньки», інтегроване заняття для дітей старшої групи з пріоритетом завдань мовленнєвого розвитку (вихователь – Горват М.М.);
  • «Кулінарне шоу «Майстер-шеф» у садочку», інтегроване заняття для дітей старшої групи з використанням інноваційних технологій ( вихователь – Ігнат Т.Ю.);
  • «Мудра Сова завітала до малят», інтегроване заняття для дітей середньої групи з елементами моделювання поведінки (вихователь – Сентімрей Г.А.);
  • «Зимова казка для малят», інтегроване заняття для дітей молодшої групи (вихователь – Черленяк В.П.);.

Педагоги показали найбільш продуктивні форми роботи з дітьми, приділили особливу увагу принципу інтеграції освітнього процесу з перевагою ігрових методів, вихователі старших груп – підготовці дітей 6-річного віку  до навчання у Новій українській школі

Також  проведені відкриті підсумкові заняття за І  та ІІ півріччя в молодших, середніх та старших групах .

Особливо  потрібно відзначити  інтегровані  заняття, проведені вихователями середніх  груп та молодших груп та відмітити доцільність використання  на  занятті різноманітного дидактичного матеріалу, дидактичних ігор, здійснення індивідуального підходу до вихованців. Значні зусилля педагогів старших груп були спрямовання на формування у дітей 6-річного віку основних компетентностей, проте не всім вдалося продемонструвати це під час підсумкових занять з першого разу. Заняття вихователів Ігнат Т.Ю., Когутки І.І., Балюк М.М., Дискант А.Л., Горват М.М.  відзначалися продуманістю, попередньою підготовкою, вдало підібраними індивідуальними завданнями, Слід зауважити, були і нестандартні ситуації – вихователь старшої групи № 1 Куштан Л.Й. відмовилася проводити контрольні підсумкові  заняття  в старшій групі №  1 у зв’язку із загальним станом здоров’я ( за її словами) .

Водночас аналіз проведених занять  виявив  і ряд недоліків: нечітке формулювання логіко-математичних завдань, помилки у диференціації звуків, нераціональний розподіл часу на реалізацію освітніх завдань , дублювання однотипних завдань, недостатнє використання індивідуальних  карток, смужок, дидактичних ігор із різноманітними завданнями, відсутність завдань із використанням умовної мірки, порушенням принципу інтеграції.

В результаті моніторингового вивчення рівня розвитку  основних знань, умінь та навичок дітей з визначених розділів програми , аналізу контрольних занять за І і ІІ півріччя  освітньої роботи  педагогів, вихованці  ЗДО № 36 мають наступні рівні основних компетентностей.

серед  71(53)вихованців молодших груп

                високий рівень знань мають  16,9%

                 достатній–75,4%

                           початковий –7.7

серед 73(69)  вихованців середніх груп

 високий рівень знань мають  47,8%

                  достатній – 42,1%

                  початковий –  10,1 %

серед 83вихованців старших  груп

високий рівень знань мають 41д.- 51,2 %

                  достатній –   38д. – 47,5%

посередній –  1д. – 1, 3  %;

                             мінімальний – 2д. – 3  %

Впродовж навчального року були здійснені тематичні перевірки всіх груп з підготовки до навчального року, стану роботи педагогів  груп з формування у дітей емоційної грамотності, старших груп – емоційного інтелекту і та стан з організації та проведення різних форм ігрової діяльності. В результаті перевірок були виявлені позитивні сторони досвіду вихователів, так і недоліки, які були виправлені в короткі строки

Варто відмітити  рівень проведення святкових ранків  вихователями усіх груп у співпраці з музкерівникамиБурчик Н.О, Радєвою М.Р.,      Каменщиковою Г.В.,  певним  оновленням музрепертуару та якістю підготовки номерів. Проте декламування віршів вихованцями старшої   групи потребує посиленої роботи педагогів та батьків  над звуковимовою.

Впродовж року у тісній співпраці з педагогами перебуває практичний психолог Шевчук В.В. Планово здійснюється корекційна, консультативно-просвітницька та діагностична робота з дітьми. Практичний психолог є активними учасником семінарів-практикумів та педагогічних рад. Консультації, рекомендації  щодо найбільш актуальних проблем у вихованні дітей систематично надавалися  Шевчук В.В. в телефонному режимі, а також відповіді на широке коло питань батьки завжди  можуть знайти на сторінці практичного психолога на інформаційному полі сайту.

У ЗДО № 36 загального розвитку щороку проводиться дослідження рівнів готовності вихованців старших груп до навчання в школі. Мета психодіагностики готовності дитини до шкільного навчання –  зрозуміти особливості психічного розвитку дітей для подальшого визначення індивідуального підходу до них в освітньому процесі, а також  виявлення дітей, не готових до шкільного навчання, для проведення з ними розвивальної та корекційної роботи, спрямованої на профілактику шкільного невстигання та дезадаптації.

Практичним психологом закладу проведено діагностику готовності дітей до школи з такими результатами:

Кількість обстежених дітей     –  67 дітей

З них показали наступні результати  розвитку

старша № 1(20д.)  старша №2(23д.)   ст. № 3(24 дітей)

високий                               –  10 %  (2д.)            22% (5)                  21%    (5)

вище середнього                –  20%   (4 д.)           4%   (1)                  33,5% (8)

середній                               –  40 %  (8 д .)          57% (13)                33,5% (8)

нижче середнього              –  30 %  (6 д.)           17% (4)                  4%      (1)

низький                                –  0%                         0                             8%      (2)

Варіативна складова освітнього процесу в закладі представлена відповідно до запитів батьків гуртком з вивчення англійської мови та хореографії. Діти відвідують гурток по два рази на тиждень, згідно із затвердженим розкладом занять. Гурткові заняття проводяться у другу половину дня. Тривалість відповідає вимогам. Результативність вказаного виду роботи оцінювалася шляхом відвідування рядових занять, аналізу  рівня сформованості компетенцій вихованців за освітніми лініями розвитку   під час підсумкових занять ,  музично-літературних свят, індивідуальних бесід.

В старшій гр..№ 3 та № 4 функціонував гурток « Природа рідного краю» в рамках Договору про співпрацю  ЗДО № 36 та Закарпатського обласного центру юних натуралістів.

 

 

 

 

3.Кадрове забезпечення. Кількість працівників закладу на 01.06.2021р

усього з них за штатним розписом фактично зайнятих
жінки особи у віці особи, що закінчили вищі навчальні заклади
до 35 років 60 років і старше І–ІІ рівнів акредитації ІІІ–ІV рівнів акредитації
А Б 1 2 3 4 5 6 7 8
Усього 3000 69 63 17 14 28 26 79.78 75.78
у тому числі

педагогічний персонал

3100 31 31 8 6 12 24 41.28 39.28
з них

директор

3110 1 1 1
вихователі 3120 22 22 6 8 9 13
вихователі-методисти 3130 1 1 1
практичні психологи 3140 1 1 1
соціальні педагоги 3150
інший педагогічний персонал 3160 6 6 4 2 4 3
технічний персонал 3200 38 32 5 8 16 3 38,5 36,5

 

 ПЕДАГОГІЧНИЙ ПЕРСОНАЛ

Рух кадрів:

Прийнято за рік:   3 (Власюк М.А.,Служава Г.В.,Зеленська М.Є.,Чавдар М.І)

Звільнено за рік :  3( КуштанЛ.Й., Черленяк В.П.)

Перебувають у відпустці для догляду за дитиною: 4 (Прудникова Т.М.,Готра А.Ю., Балюк М.М., Виговська Т.В.)

 

 

 

Відомості про педагогів

Усього педпрацівників
Фахова освіта
Кваліфікаційна

категорія

Відповідає займаній посаді Педагогічні звання
Вища Бакалавр Мол. спец. Заг.середня Спеціаліст ІІ категорія І категорія Вища
Вихователь-

методист

Старший

учитель

Старший

військ.кер.

Учитель-

метод

Заслужений

вчитель

 

 31

 

20

 

3

 

8

 

_

 

 1

 

4

 

5

 

6

 

11

 

 4

 

  –

 

  _

 

  _

 

  _

Усього педпрацівників

Педагогічний стаж роботи

Атестація педагогічних кадрів

(кількість та у %) за навчальний рік

Молодий спеціаліст До 5 років Від 5 до 10 років Від 10 до 15 років Від 15 до 25 років Від 25 до35 років Понад 35 років/

пенсіоне р

Підвищення кваліфікації Всього проатестовано Вища категорія/

встан/підтверд.

І кат.

встан./підтв.

ІІ кат/

встан/підтв.

Спеціаліст

встан/підтв.

Педзвання-

присв./ підтв.

Відповідає

займан.пос.

31 3 5 4 5 4 14 5 4/14,8% 1/3,7% 2/7,4% 1/3,7% 1/3,7%

 

 

 

 

  1. Поліпшення матеріально-технічної бази у 2020-2021 н.р

Використання бюджетних коштів за 01.09.2020 – 31.12.2020 рр.

Предмети,обладнання,інвентар: 2210 120826,80
Кодекс дошкілля 2210 300,00
Бойлер 50л. Arti 2210 3500,00
Миючі засоби та інвентар для прибирання 2210 12299,00
Туалетний папір, рушники паперові 2210 9993,00
Ламінатор 2Е, плівка для ламінування, мишка 2210 1690,00
Канцтовари: папір А-4, клей, файли 2210 4146,40
Ковдри, одіяла, постільна білизка 2210 12250,00
Госптовари: труби, вентилі, змішувачі, ніжка під умивальник 2210 2508,00
Двері міжкімнатні 2210 23190,00
Новорічна ялинка, прикраси 2210 9956,40
Новорічні подарунки 2210 24000,00
Меблі офісні 2210 12000,00
Госптовари 2210 4994,00
Медикаменти та деззасоби: 2220 3006,39
Продуктихарчування: 2230 364 602,22
Послуги: 2240 90230,76
Телефон і інтернет 2240 1797,96
Супроводженняпрограми «Чиж» 2240 6496,40
Санепідемстанція (Дератизація, дезинфекція) 2240 2403,90
Послуги сигналізації та виклику охорони 2240 9090,00
Поточний ремонт прибудинкової території 2240 47200,00
Послуги перевез. та розвантаж. 2240 3600,00
Проведення електричних вимірювань 2240 3000,00
Консультаційні послуги 2240 7400,00
Перезарядка вогенгасників 2240 2792,50
Заправка картриджів, послуги з ремонт.системн.блоку 2240 6450,00
Котел для приготування їжі 3110 45409,00

Період з 01.01.2021 – 31.08.2021 рр.

 

Предмети,обладнання,інвентар: 2210 87375,00
Част.перетвор.ОДЕ-3, потенц.кабель, гофра 2210 9928,00
Миючі засоби 2210 19063,00
Серветки, рушники 2210 11011,00
Бойлери 50л. 2210 6400,00
Сантехнічні матеріали: труби, перехідники, хомути 2210 38106,00
Канцтовари: папір А-4,картон 200г, папка для паперів 2210 2867,00
Медикаменти та деззасоби: 2220 6500,00
Продуктихарчування: 2230 418 222,62
Послуги: 2240 76325,44
Телефон і інтернет 2240 4960,56
Супроводженняпрограми «Чиж» 2240 18296,00
Санепідемстанція (Дератизація, дезинфекція) 2240 7756,80
Послуги сигналізації та виклику охорони 2240 5280,00
Проведення електричних вимірювань 2240 2000,52
Послуги обслуговування пожежна сигналізація 2240 18960,00
Заправка картриджів, послуги з ремонт.системн.блоку 2240 3480,00
Послуги з перевезення працівників 2240 2070,80
Послуги по визначен. яєць гельмінтів в піску 2240 5345,76
Поточний ремонт вентиляц с-ми харчоблоку 2240 8175,00

 

Благодійна допомога батьків та спонсорів:

  1. Ремонтні роботи :

– покраска ігрових  майданчиків

-ігровий розвивальний матеріал та канцтовари

– встановлення парканчика на майданчику (гр. «Джерельце»)

– придбання килима для ігрової кімнати («Казка», «Малинка»)

– модульні перегородки для зонування приміщення, заміна даху на павільйоні, 2 пісочниці для піскотерапії, установка бруківки в бесідці                          ( « Малинка»)

– установка кондиціонера (гр.  «Курчатко»)

– поточний ремонт музичної зали та кабінетів

-1 машина піску та 1 машина мучки для укладання бруківки

  1. Фізкультурно-оздоровча робота та медичне обслуговування

Пріорітетний напрям роботи ЗДО № 36: «Формування здоров’язбережу-

вальної  компетенції  особистості дитини шляхом створення оптималь-

них умов у ЗДО».

Система фізичного виховання в закладі базується на принципах індивідуального та особистісного підходів, пріоритету оздоровчої спрямованості, широкого застосування різноманітних засобів і форм фізичного вдосконалення. Реалізуючи завдання освітньої лінії «Особистість дитини» з метою формування здоров’язбережувальної компетентності дошкільників, педагоги  впродовж року разом з традиційними формами роботи активно використовували  дихальнугімнастику, гімнастику для очей,  музикотерапію, сендплей, сміхотерапію, арт-терапію. Аналізуючи актуальність питання збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління, педагоги закладу систематично на методичних заходах обговорювали засади та критерії безпечного освітнього середовища, шукали шляхи вдосконалення фізичного розвитку дітей дошкільного віку.

Кількістьдітей, якіперебувають на диспансерному обліку та проходили індивідуальнемедичнеобстеження в 2020-2021  навчальномуроцітака:

1 –  іззахворюваннямиорганівдихання;

6 – іззахворюваннямисерцево-судинноїсистеми;

5 – ізневрологічнимизахворюваннями;

      0 – іззахворюваннямиорганівтравлення (на дієтичномухарчуванні –0);

1 – іззахворюваннямиендокринноїсистеми;

0  – іззахворюваннямиорганівсечовиділення;

23  –  кістково-мязева система;

 0 –  вродженні вади розвитку;

Кількістьвипадків по хворобі за рікскладає 294. Кожнадитина в нашому ЗДО  протягомнавчального року хворіла  0,98 раз ( 294 випадок / 300дітей).  

Робота тифлоцентру

В період з 01.09.2020 по 12.03.2021 проведено щорічний плановий огляд дітей  середніх та молодших груп   .

Станом на 1 червня 2021 року:

  • 23 дітей зняті з диспансерного обліку з позитивною динамікою підвищення гостроти зору у зв’язку з переходом їх до шкільних навчальних закладів;
  • 31 дитина залишається на диспансерному обліку в центрі тифлопедагогіки та продовжують відвідувати процедури апаратного лікування з позитивною динамікою підвищення гостроти зору.
  • 21 дитину взято на диспансерний облік.

На 01.09.2021р.  в центрі тифлопедагогіки на базі ЗДО №36 знаходиться на лікуванні 52 дітей дошкільного віку.

  1. Організація харчування

Харчування дітей в закладі здійснюється відповідно до наказу керівника, який видається в кінці серпня на нвчальний рік та оздоровчий період.  Вихованці дошкільного закладу  забезпечені 4-х разовим гарячим харчуванням, виготовленим на власному харчоблоці. Харчоблок повністю укомплектований кадрами відповідно штатному розпису: 1 шеф-кухар, 3 кухарі, 3 підсобні робітниці, комірник. Перспективне та щоденне меню складає дієтмедсестра.Харчування дітей здійснюється  на суму 43 грн. в день. Грошова норма за період з 01.09.2020р до 01.09.2021.2021р.  виконана на 40грн. 33 коп.Меню-розклад планується згідно перспективного меню на 2 тижні на літньо-осінній та зимово-весняний період та картотеки страв.  Звільнені від оплати за харчування на 50% – 28 дітей з багатодітних родин, на 100% – 15 дітей учасників АТО,  3 дітей – із сімей, внутрішньо переміщених з тимчасово окупованої території,  та 1 дитина-інвалід.

  1. 6. Управлінська діяльність.

Впродовж навчального року відбулося  планове вивчення стану роботи педагогів з наступних розділів чинної програми:

  • перевірка готовності груп до нового навчального року;
  • стан роботи педагогів старших груп з підготовки дітей 6-річного віку до  навчання  в Новій українській школі
  • стан роботи педагогів з з формування в дітей здоров’язбережувальної компетенції

Згідно плану роботи закладу систематично проводились виробничі наради, наради при директорі.

Результати перевірок узагальнені у довідках, прийняті відповідні рішення педради щодо усунення недоліків у роботі.

Систематичне моніторингове вивчення рівня компетенцій дітей, діагностика основних психічних процесів дітей 6-ти літнього віку практичними психологами, відгуки вчителів початкової школи дають змогу стверджувати про наявність позитивної динаміки досягнень наших вихованців.

Проводиться постійна робота, спрямована на ріст та вдосконалення професійної компетентності педагогічних працівників. Необхідність у дистанційному навчанні під час карантину сприяла підвищенню комп’ютерної грамотності  більшості педагогів.

  1. 7. Робота з батьками та взаємодія з громадськістю .

Велика увага впродовж року приділялася роботі з батьками. На вимогу особливостей карантинних вимог загальні  та групові батьківські збори, консультації, індивідуальні бесіди,проводились дистанційно .  Відкриті заходи, виставки, відображення основної інфомації про ЗДО на сайті – все це сприяє взаємодії з батьками на засадах довіри, прозорості та розуміння єдності інтересів у спільній справі – вихованні дітей. Новітні комунікаційні технології стали цьогоріч в нагоді в дистанційній співпраці з родинами вихованців під час тривалого  карантину та дали змогу більшості педагогів продовжити освітню роботу та тримати зв’язок із своїми вихованцями.                 В закладі  систематично проводяться відкриті заходи для батьків в тому числі і в режимі реального часу через платформу ZOOM:

– Свято осені

– Новорічно-Різдвяні свята

– День Матері

– Випускні ранки

Вся актуальна для батьків інформація та звіт керівника розміщена на інформаційних дошках  та сайті ЗДО.  Систематично проводяться засідання батьківського комітету закладу(дистанційно), на яких батьків знайомлять з чинними нормативними документами щодо регламенту діяльності батьківських комітетів, вирішуються питання надання додаткових освітніх послуг, інформування про матеріальне забезпечення закладу, виконання норм харчування..  Для моніторингу вивчення громадської думки серед батьків в закладі  проводиться анонімне анкетування.

.

  Директор                                                     Віра  СТАН

ЗВІТ

 про  роботу ЗДО № 36 за 2019- 2020 н.р.

  1. Загальні відомості про заклад:

 Заклад дошкільної освіти  № 36 загального розвитку

 

Форма власності:    комунальна

Юридична адреса:   м. Ужгород, вул.Андрія Бачинського,27;

Мова виховання та навчання:  українська, словацька;

Кількість груп, місць за проектом: 13 груп, 235 місць;

Кількість дітей у  закладі освіти:  317

Режим роботи закладу: 7.00-19.00 – ЩОДЕННО

 

  1. Матеріально-технічна база

    Будівля ЗДО № 36 – це типовий проект навчального закладу для надання послуг зі здобуття дошкільної освіти. Облаштування приміщень та території закладу відповідають санітарно- гігієнічним нормам. В закладі функціонує 13 груп (3 групи раннього віку та 10 груп дошкільного віку). Харчоблок та пральня обладнані всіма необхідним технологічними засобами для роботи. Є гарна простора музична зала, спортивна зала, обладнана відповідним спортінвентарем, спортивний майданчик, літній басейн-хлюпальниця, методичний кабінет, медичний кабінет, кабінет психолога, кабінети діагностики та корекції зору.

 

 

 

  1. Результативність освітньої роботи

Педагогічний колектив ЗДО № 36  протягом  2019-2020 навчального року вдосконалював свою роботу щодо реалізації завдань змістових ліній Базового компонента  дошкільної освіти,  враховуючи методичні рекомендації листа Міністерства освіти і науки України 02.07.2019 р. № 1/9-419 «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти в 2019/2020 навчальному році».

Згідно пріоритетних напрямків роботи, визначених планом роботи закладу дошкільної  освіти №36 на 2019-2020н.р., педагогічним колективом закладу було продовжено роботу над модернізацією освітнього процесу, оновленням його згідно вимог часу,  реалізацією вимог програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Педагогічний колектив закладу продовжив роботу щодо охорони, збереження та зміцнення здоров’я дітей через створення безпечного освітнього середовища; щодо покращення якості надання освітніх послуг:  удосконалював розвивальну та виховну складові освітнього процесу шляхом формування мотивів пізнавальної діяльності особистості дитини-дошкільника, спрямував зусилля на реалізацію принципу наступності між суміжними ланками освіти – ЗДО та ЗЗСО .

Впродовж навчального року було проведено 4 педагогічні ради на теми:

  1. Про підсумки роботи педагогічного колективу за 2018-2019 н.р. та  планування роботи на 2019/2020  навчальний рік.
  2. 2. Сучасне бачення принципу наступності. Консенсус можливий.( Круглий стіл за участю вчителів початкової ланки школи)
  3. Забезпечення системного підходу до охорони життя та зміцнення здоров’я дітей (проведена дистанційно).
  4. Психолого-педагогічні аспекти готовності до школи дітей 6-річного віку до навчання в новій українській школі (проведена дистанційно).

У жовтні 2019р. був проведений  семінар-практикум «Профілактика жорстокого  поводження з дітьми».  Під час методичного заходу педагогічні працівники ознайомилися з критеріями  та засадами безпечного освітнього середовища, практичним психологом проведений  тренінг щодо  профілактики жорстокого поводження з дітьми. Також більшість  педагогів продовжили  роботу впровадженням в освітній процес обраних інноваційних  технологій, чиї творчі надбання та педагогічні знахідки були продемонструвані під час відкритих показів організованих видів діяльності.

Впродовж навчального року педагогічні працівники були активними учасниками засідань школи зростання педагогічної майстерності педагогів ЗДО міста Ужгорода, молоді спеціалісти відвідували засідання школи саме для спеціалістів-початківців під керівництвом вихователя-методиста  ЗДО № 38 Шовш Л.С..

У 2019-2020 навчальному році в ЗДО успішно пройшли атестацію 4 педпрацівників. З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки пройшли підвищення кваліфікації:  Фесовець Г.М., Сентімрей Г.А., Садова А.Р..

Планово проведені відкриті покази організованих видів діяльності для молодих спеціалістів, а саме:

використання  дидактичних ігор та посібників на занятті з пізнавального розвитку дітей молодшої групи «Подарунок Зимоньці» – Фесовець Г.М.;

    використанння паличок Кьюїзенера   на  занятті з логіко-математичного розвитку дітей середнього дошкільного віку «Незвичайна подорож» –                 Чаюк Н.В. ;

  • заняття з дітьми старшого дошкільного віку «На пошуки фіксика» із застосуванням  вихователем  елементів теорії розв’язання винахідницьких задач, коректурних таблиць Н.Гавриш, наочного моделювання, нетрадиційних технік зображувальної діяльності, інформаційно-комунікаційних технологій –  Пецка А.Я. ;
  • компетентісний підхід у підготовці дітей 6-річного віку до школи під час інтегрованого заняття «Історія Ельзи та Анни по-новому» з використанням елементів ЛЕҐО-технології, казкотерапії та наочного моделювання продемонструвала Малиновська А.М..
  • Педагоги показали найбільш продуктивні форми роботи з дітьми, приділили особливу увагу принципу інтеграції освітнього процессу з перевагою ігрових методів, вихователі старших груп – підготовці дітей 6-річного віку до навчання у Новій українській школі та поділилися своїми творчими напрацюваннями з педагогами початкової ланки освіти.

Також  проведені відкриті підсумкові заняття за І  півріччя в молодших, середніх та старших групах з переглядом молодими спеціалістами.

Особливо  потрібно відзначити  інтегровані  заняття, проведені вихователями старшої групи  Рештей В.І. Мошкола Г, Ф. Пецка А.М.,                 Готра А.Ю., вихователями середніх  груп Когутка І.І., молодших груп Фесовець Г.М., Малиновською А.М.– та відмітити доцільність використання  на  занятті  прийомів та методів, різноманітного дидактичного матеріалу, дидактичних ігор, здійснення індивідуального підходу до вихованців.

У зв’язку з карантином, введеним  через загрозу пандемії корона вірусу «Covid 19», більшість педагогів оволоділи та використовували у роботі засоби  та форми дистанційного навчання. Проте такий вид освітньої роботи унеможливив моніторингове вивчення рівня розвитку дітей у другому півріччі навчального року. В ситуації, що склалася, є зміст підсумки  моніторингового вивчення рівня сформованості основних компетенцій дітей з визначених розділів програми, аналіз контрольних занять за І півріччя вважати  дійсними  як підсумки освітньої роботи педагогів за  весь навчальний рік.

серед 64  вихованців молодших груп:

високий рівень знань мають  26,5  %

середній – 54,5%  

початковий – 19 %

серед  94  вихованців середніх груп  (3 дітей не пройшло моніторинг(

:                високий рівень знань мають  27,5 %

середній – 69,2%

початковий –  3,3%

серед  84  вихованців старших  груп :

високий рівень знань мають 32 %

достатній – 51 %

                середній – 14 %;

початковий – 3  %

компетенція не сформована – 0%

Впродовж навчального року були здійснені тематичні перевірки всіх груп з підготовки до навчального року, стану роботи педагогів  старших груп по підготовці дітей старшого дошкільного віку до навчання у НУШ  змістового наповнення організованих видів діяльності  та стан роботи педагогів з формування у дітей  здоров’язбережувальної компетенції. В результаті перевірки були виявлені позитивні сторони досвіду вихователів старших груп, які оцінили педагоги школи, які були запорошені на тематичну педраду з питання наступності й відмітили використання спільних з вчителями НУШ методів, прийомів, видів роботи наших педагогів. Проте перевірка стану роботи педагогів з формування у дітей  здоров’язбережу-вальної компетенції виявила ряд недоліків з організації фізкультурної роботи, які були вииправлені в ході перевірки.

Варто відмітити  рівень проведення святкових ранків  вихователями усіх груп у співпраці з музкерівниками  Бурчик Н.О, Радєвою М.Р.,  певним  оновленням музрепертуару. Відзначилися оригінальністю святкові ранки старшої групи № 3 «Джерельце»,  середньої групи №1 «Гномики», середньої групи №3 «Зайченята»,  середньої групи №4«Вишеньки», молодщої групи № 1, № 2, старших №1, №2   креативністю  та творчим підходом вихователів до їх проведення .

Відповідно до річного плану, в закладі відбулася виставка  композицій, спільних робіт педагогів, дітей та родин вихованців з природнього матеріалу  до свята осені, оформлення групових та загальних приміщень до новорічно-різдвяних свят, створення уже третій рік поспіль  фотозони,  декорування  груп та  музичної зали,  а отже піднесеного настрою у дітей та родин вихованців під час  основних свят впродовж року.

Варто відмітити активну участь закладу у всіх фестивалях, конкурсах, організованих управлінням освіти, Ужгородською міською радою, а саме:

  • участь у конкурсі “Кращий заклад дошкільної освіти” у 2019 році  та відповідно до наказу департаменту освіти і науки  Закарпатської обласної держадміністрації 12.09.2019 року №212     ” Про підсумки конкурсу “Кращий заклад дошкільної освіти” у 2019 році , ЗДО № 36  у номінації “Міська місцевість” визнано переможцем,  нагороджено Почесною грамотою департаменту освіти і науки ОДА та грошовою премією у сумі  50 000 грн.
  • вихователі Готра А.Ю., Пецка А.Я. разом з вихованцями групи «Джерельце» долучилися до створення «Пластилінового містечка дитячих мрій» у рамках Дня міста;
  • аматорський вокальний колектив педагогічних працівників «Золотий ключик»  у січні 2020р. взяв участь у  Закарпатському обласному фестивалі колядок та щедрівок «Різдвяна радість – 2020»  ( всі учасники хору отримали сертифікати).

Впродовж року у тісній співпраці з педагогами перебуває практичний психолог Шевчук В.В.. Планово здійснюється діагностична, корекційна та  консультативно-просвітницька робота з дітьми, батьками та працівниками. Практичний психолог є активними учасником семінарів-практикумів, педагогічних рад, батьківських зборів, як загальних так і групових. Її виступи присвячені  актуальним наступним темам: «Адаптація дітей до умов дошкільного навчального закладу», «Проблеми соціалізації дитини», «Психологічна готовність дітей до школи» та ін..

Варіативна складова освітнього процесу в закладі представлена відповідно до запитів батьків гуртком з вивчення англійської мови та хореографії. Діти відвідують гурток по два рази на тиждень, згідно із затвердженим розкладом занять. Гурткові заняття проводяться у другу половину дня. Їх тривалість відповідає нормативним вимогам. Результативність вказаного виду роботи оцінювалася шляхом відвідування рядових занять, аналізу знань дітей на підсумкових заняттях, на музично-літературних святах.

 

 

 

 

 

      

  1. Кадрове забезпечення

Кількість працівників закладу на 01.06. 2020 року

Код

рядка

Облікова кількість штатних працівників, осіб Кількість посад, од
усього з них за штатним розписом фактично зайнятих
жінки особи у віці особи, що закінчили вищі навчальні заклади
до 35 років 60 років і старше І–ІІ рівнів акредитації ІІІ–ІV рівнів акредитації
А Б 1 2 3 4 5 6 7 8
Усього 3000 65 60 17 14 28 26 79.78 75.78
у тому числі

педагогічний персонал

3100 31 35 8 6 12 24 41.28 39.28
з них

директор

3110 1 1 1
вихователі 3120 22 22 6 8 9 13
вихователі-методисти 3130 1 1 1
практичні психологи 3140 1 1 1
соціальні педагоги 3150
інший педагогічний персонал 3160 6 6 4 2 4 3
технічний персонал 3200 34 27 5 8 16 3 38,5 36,5

 ПЕДАГОГІЧНИЙ ПЕРСОНАЛ

Рух кадрів:

Прийнято за рік:   3 (  Садова А.Р., Балюк М.М., Змійовська Ю.М.)

Звільнено за рік :  3( Макогін І.О., Решетнік М.Л., Рибович Л.Ю.)

Перебувають у відпустці по догляду за дитиною: 4

 

Відомості про педагогів

Усього педпрацівників
Фахова освіта
Кваліфікаційна

категорія

Відповідає займаній посаді Педагогічні звання
Вища Бакалавр Мол. спец. Заг.середня Спеціаліст ІІ категорія І категорія Вища
Вихователь-

методист

Старший

учитель

Старший

військ.кер.

Учитель-

метод

Заслужений

вчитель

 

 27

 

16

 

2

 

9

 

_

 

 1

 

4

 

5

 

6

 

11

 

 4

 

  –

 

  _

 

  _

 

  _

Усього педпрацівників

Педагогічний стаж роботи

Атестація педагогічних кадрів

(кількість та у %) за навчальний рік

Молодий спеціаліст До 5 років Від 5 до 10 років Від 10 до 15 років Від 15 до 25 років Від 25 до35 років Понад 35 років/

пенсіоне р

Підвищення кваліфікації Всього проатестовано Вища категорія/

встан/підтверд.

І кат.

встан./підтв.

ІІ кат/

встан/підтв.

Спеціаліст

встан/підтв.

Педзвання-

присв./ підтв.

Відповідає

займан.пос.

27 3 5 4 5 4 14 5 4/14,8% 1/3,7% 2/7,4% 1/3,7% 1/3,7%

 

 

 

 

 

  1. Поліпшення матеріально-технічної бази у 2019-2020 н.р Держбюджет, управління освіти
Предмети,обладнання,інвентар: 2210 268734,74
Флешка- токін 2210 1360,00
Водонагрівач, змішувач (харчоблок) 2210 3575,00
Будівельні матеріали (ремонт гр. «Малинка») 2210 9983,99
Канцтовари: папір А4, папки, ручки,олівці 2210 1999,80
Миючі засоби: засіб для миття унітазів,пакети для сміття,пральний порошок 2210 6400,00
Металопластикові вікна в коридорі 2210 36621,95
Двері міжкімнатні пластикові (кладовки, пральн6я) 2210 28300,00
Ковдри, подушки,білизна (гр. «Дзвіночки», «Ромашка», «Калинка» 2210 23950,00
Стільці дитячі ( 34шт.,) 2210 7400,00
Змішувачі, шланг (харчоблок) 2210 4026,00
Лампи LED, подовжувач 2210 4946,00
Госп.товари: каструлі, мітли, швабри, відра 2210 9997,00
Меблі офісні (бухгалтерія, медкабінет) 2210 21980,00
Канцтовари: папір А4, папки, ручки,олівці 2210 2016,00
Новорічні подарунки 2210 25600,00
Миючі засоби 2210 16067,00
Вогнетривкі двері 2210 5950,00
Прилад контрольно-приймальний Лунь-25 (сигналізація, охорона) 2210 6000,00
Миючі засоби (мило рідке, рушники паперові, туалетний папір, урни для використаних рушників) 2210 12283,00
Електроводонагрівач, змішувач для води(гр. «Вишеньки») 2210 4100,00
Баки для використаних рушників, смітники 2210 2370,00
Миючі засоби та засоби індивідуальної гігієни 2210 7009,00
Двері міжкімнатні – оплата із спецфонду: 2210
Двері  міжкімнатні глухі одинарні 4шт. 2210 14000,00
Двері міжкімнатні  глухі подвійні 2шт. 2210 12800,00
Медикаменти деззасоби, невідкладна допомога 2220 32133,50
Маски одноразові,рукавиці латексні 2220 1952,00
Дезінфекційний засіб рідкий 2220 1045,00
Безконтактні термометри 2220 26136,50
Продукти харчування: 2230 1 474 430,19
Послуги: 2240 473218,63
Телефон і інтернет 2240 5756,32
Супроводження програми “Чиж” 2240 11265,20
Програмне забезпечення 2240 3850,00
Навчально-методичний центр цивільного захисту 2240 325,00
 Дератизація, дезинфекція 2240 8509,50
Послуги сигналізації та виклику охорони 2240 2640,00
Поточний ремонт сходової клітки 2240 44803,14
Поточний ремонт коридора та медичного кабінету 2240 138192,00
Поточний ремонт пральні 2240 26473,71
Ремонт вентиляційної системи кухні 2240 7235,00
Заправка картріджів 2240 4878,50
Перезарядка вогнегасників 2240 2982,00
Система  НАССР 2240 12000,00
Система пожежної сигналізації 2240 199834,80
Визначення еквівалентів рівнів шуму 2240 3373,46
Програма Медок 2240 1100,00

 Грошова премія за перемогу в конкурсі « Кращий заклад дошкільної освіти»  в сумі  50 000грн., на яку закуплено корекційно –розвивальне обладнання для спортивної зали.

 Благодійна допомога батьків та спонсорів:

  1. Ремонтні роботи :

– покраска ігрових  майданчиків та підлоги в групах

– побілка спальної  кімнати та покраска підлоги (група «Дзвіночок»,                           « Малинка»)

– установка деревяних квітників(« Вишеньки», « Джерельце»)

– установка ігрових споруд на майданчиках (« Курчатко», « Вишеньки»,                          « Джерельце»,  « Метелики»)

– засівання травою ігрових майданчиків(« Полуничка», « Сонечко»)

– 25 комплектів  постільної  білизни ( група « Сонечко»), Набір каструль та тарілок ( група « Казка»)

  1. Фізкультурно-оздоровча робота та медичне обслуговування

Пріорітетний напрям роботи ЗДО № 36: «Формування здоров’язбережу-

вальної  компетенції  особистості дитини шляхом створення оптималь-

них умов у ЗДО».

Система фізичного виховання в закладі базується на принципах індивідуального та особистісного підходів, пріоритету оздоровчої спрямованості, широкого застосування різноманітних засобів і форм фізичного вдосконалення. Впродовж минулого навчального року була продовжена робота над розбудовою та вдосконаленням розвивального простору спортивного майданчика та фізкультурної зали ( на грошову премію, отриману за перемогу у конкурсі “Кращий заклад дошкільної освіти”, адміністрацією ЗДО № 36  були придбані для занять у фізкультурній залі: тактильна доріжка, сухий басейн з кульками,  гірка-гойдалка  “Веселка”, базова система для ЛФК. Аналізуючи актуальність питання збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління, педагоги закладу на методичних заходах обговорювали засади та критерії безпечного освітнього середовища. використовували  разом з традиційними формами роботи активно дихальну гімнастику та гімнастику для очей, інші види роботи з формування здоров’язберігаючої компетенції дитини дошкільного віку.

Кількість дітей, які перебувають на диспансерному обліку та проходили індивідуальне медичне обстеження в 2019-2020  навчальному році така:

12 –  із захворюваннями органів дихання;

3 – із захворюваннями серцево-судинної системи;

8 – із неврологічними захворюваннями;

      9 – із захворюваннями органів травлення (на дієтичному харчуванні – 2);

5 – із захворюваннями ендокринної системи;

0  – із захворюваннями органів сечовиділення;

15  –  кістково-мязева система;

 1 –  вродженні вади розвитку;

Кількість випадків по хворобі за рік складає 221. Кожна дитина в нашому ЗДО  протягом навчального року хворіла 0,7 раз ( 221 випадок / 317дітей).  

Робота тифлоцентру

В період з 01.09.2019 по 12.03.2020 проведено щорічний плановий огляд дітей  середніх та молодших груп   .

Станом на 1 березня 2020 року  всього було обстежено 231 дитину дошкільного віку (від 4 до 6 років), а саме :молодші та середні групи.

В процесі огляду виявлено  37 дітей з гостротою зору менше 100%. З них батьки 18и дітей виявили бажання пройти повне комплесне дообстеження для уточнення рефракції на авторефкератометрії в стані циклоплегії  та встановлення правильного діагнозу.

Після повного огляду взято на диспансерне спостереження та систематичне апаратне лікування 27 дітей віком від 4- ох до 6- ти років.

  1. Організація харчування .

Харчування дітей в закладі здійснюється відповідно до наказу керівника, який видається в кінці серпня на нвчальний рік та оздоровчий період.  Вихованці дошкільного закладу забезпечені 4-х разовим гарячим харчуванням, виготовленим на власному харчоблоці. Харчоблок повністю укомплектований кадрами відповідно штатному розпису: 1 шеф-кухар, 3 кухарі, 3 підсобні робітниці, комірник. Перспективне та щоденне меню складає дієтмедсестра.Харчування дітей здійснюється на суму 43 грн. в день. Грошова норма за період з 01.09.2019р до 12.03.2020р.  виконана на 40грн. 33 коп.. Меню-розклад планується згідно перспективного меню на 2 тижні на літньо-осінній та зимово-весняний період та картотеки страв.  Звільнені від оплати за харчування на 50% – 37 дітей з багатодітних родин, на 100% – 21 дитина учасників АТО, 2 дітей – із сімей, внутрішньо переміщених з тимчасово окупованої території,  та 1 дитина-інвалід.

  1. 6. Управлінська діяльність.

Впродовж навчального року відбулося  планове вивчення стану роботи педагогів з наступних розділів чинної програми:

  • перевірка готовності груп до нового навчального року;
  • стан роботи педагогів старших груп з підготовки дітей 6-річного віку до  навчання  в Новій українській школі
  • стан роботи педагогів з з формування в дітей здоров’язбережувальної компетенції

Згідно плану роботи закладу систематично проводились виробничі наради, наради при директорі.

Результати перевірок узагальнені у довідках, прийняті відповідні рішення педради щодо усунення недоліків у роботі.

Систематичне моніторингове вивчення рівня компетенцій дітей, діагностика основних психічних процесів дітей 6-ти літнього віку практичними психологами, відгуки вчителів початкової школи дає змогу стверджувати про наявність позитивної динаміки досягнень наших вихованців.

Проводиться постійна робота, спрямована на ріст та вдосконалення професійної компетентності педагогічних працівників. Необхідність у дистанційному навчанні під час карантину сприяла підвищенню комп’ютерної грамотності  більшості педагогів.

  1. 7. Робота з батьками та взаємодія з громадськістю .

Велика увага впродовж року приділялася роботі з батьками. Загальні                  та групові батьківські збори, консультації, індивідуальні бесіди, відкриті заходи, виставки, відображення основної інфомації про ЗДО на сайті – все це сприяє взаємодії з батьками на засадах довіри, прозорості та розуміння єдності інтересів у спільній справі – вихованні дітей. Новітні комунікаційні технології стали цьогоріч в нагоді в дистанційній співпраці з родинами вихованців під час тривалого  карантину та дали змогу більшості педагогів продовжити освітню роботу та тримати зв’язок із своїми вихованцями.                 В закладі  систематично проводяться відкриті заходи для батьків:

– Свято осені

– Новорічно-Різдвяні свята

– День Матері

– Дні здоров’я

– Спортивні свята

– День відкритих дверей

Вся актуальна для батьків інформація та звіт керівника розміщена на інформаційних дошках  та сайті ЗДО.  Систематично проводяться засідання батьківського комітету закладу, на яких батьків знайомлять з чинними нормативними документами щодо регламенту діяльності батьківських комітетів, вирішуються питання надання додаткових освітніх послуг, інформування про матеріальне забезпечення закладу, виконання норм харчування. Впродовж року проводяться групові батьківські  за участю  адміністрації, медпрацівників, психологів, на яких,  окрім основної теми, розглядаються питання, що турбують батьків конкретної групи.                                                       Для моніторингу вивчення громадської думки серед батьків в закладі  проводиться анонімне анкетування.

З метою реалізації принципу наступності роботи ЗДО та школи продовжується співпраця між нашим закладом та УЗОШ  І –ІІІ ст..№ 2, ліцею «Лідер»: організовуються екскурсії ( зокрема наші вихованці спостерігали свято 1 вересня), на педагогічній раді «Сучасне бачення принципу наступності. Консенсус можливий.» педагогами суміжних ланок освіти обговорювалися нагальні питання, особливості чинних освітніх програм, провідних педагогічних методик та інноваційних технологій.  Вихователі нашого закладу є постійними учасниками засідань в рамках проекту «Платформа наступності», організованим управлінням освіти Ужгородської міської ради, на яких також визначаються шляхи взаємодії між педагогами ЗДО та ЗЗСО .

Впродовж навчального року у закладі була продовжена робота з  проведення ранкових зустрічей, впровадження Lego-технології, використання  паличок  Кьюїзенера, блоків Дєніша, інших методів та прийомів, які є атрибутами нової освіти початківців.

Директор                                                                    Віра  СТАН

  ЗВІТ

директора ЗДО № 36 про роботу заклад

за 2018- 2019 навчальний рік

  1. Загальні відомості про заклад:

 Заклад дошкільної освіти  № 36 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області

 

Форма власності:    комунальна

Юридична адреса:   м. Ужгород, вул.. Бачинського,27;

Мова виховання та навчання:  українська, словацька;

Кількість груп, місць за проектом: 13 груп, 235 місць;

Кількість дітей у  закладі освіти:  328

Режим роботи закладу: 7.00-19.00 – ЩОДЕННО

 

 

  1. Матеріально-технічна база .

    Будівля ЗДО № 36 – це типовий проект навчального закладу для надання послуг зі здобуття дошкільної освіти. Облаштування приміщень та території закладу відповідають санітарно- гігієнічним нормам. В закладі функціонує 13 груп (3 групи раннього віку та 10 груп дошкільного віку). Харчоблок та пральня обладнані всіма необхідним технічними засобами для роботи. Є  простора музична зала, спортивна зала, обладнана відповідним спортінвентарем, спортивний майданчик, літній басейн-хлюпальниця, методичний кабінет, медичний кабінет, кабінет психолога, кабінети діагностики та корекції зору.

  1. Поліпшення матеріально-технічної бази  у 2018-2019навчальному році

                                          

  • Держбюджет, управління освіти

 

Заробітна плата   3704702,51
Предмети,обладнання,інвентар:   65796,90
Флешка- токін 1 2850
Запобіжник,  провід, стяжки 641,75
Лічильник електроенергії., трансформатор 2 8415,6
Канцтовари: папір А4, папки, ручки,олівці 1499,4
Двері міжкімнатні в тифлоцентрі 2 2700,00
Новорічні подарунки 230 21105
Сантехнічні м-ли (труби, коліна,переходники) 1300
Полікарбонатний лист, акріл 1631,8
Миючі засоби 5836,35
Накопичувач інформації 1 1404
Картрідж для БФП 1 800
Електроводонагрівач (пральня, харчоблок)_ 2 5013,00
Корпус,накопичувач,модуль пам”яті( системний блок)

Багатофункціональний пристрій

1 7700,00

7500.00

Двері металопластикові 1 3800,00
Вивіски, таблички 2/3 1100,00
Медикаменти   5000,00
Продукти харчування:   1095458,20
Послуги:   26 856,42
Телефон і інтернет 2 176,34
Супроводження програми “Чиж” 8803,8
Перезаправка вогнегасників 2569
Заправка катріджів 2470
Санепідемстанція (дезінфекція, дератизація, дезінсекція, лабораторні дослідження піску, освітлення приміщень) 4 046,75
Поточний ремонт комп”ютера 1600
Перевірка три тарифного засобу (лічильника електроенергії) 603,56
Водопостачання та водовідведення   57 117,02
Електроенергія   204 675,05
Природній газ   501 954,06
Вивіз сміття   7 644,95
     
Всього: 5676705,11

 

  Благодійна допомога батьків та спонсорів:

 Приміщення та території загального користування

  1. Ремонтні роботи :

–  художній розпис коридору «Світ моря»  Кацимон )

– побілка стін та панелі в тифлоцентрі, кабінеті  психолога, (Петі)

  1. Будівельні матеріали:

– металочерепиця для павільйону  60м.кв.(Лазорик)

Покращення  матеріальної бази та розвивального простору групових приміщень та майданчиків

І молодша група № 1 «Сонечко»  – побілка групової,спальної туалетної, приймальної кімнат,  встановлення підлоги в групі,  закуплено стільчики дитячі (24шт) , занавіски (3шт.), 28 комплектів білизни постільної, набір кухонних меблів, рушники дитячі- 28шт, ігрові споруди на майданчику.                                                                                                                     І молодша група № 2 « Курчатко» – двері міжкімнатні -3шт, кухонна стільниця, шафа для мийних засобів, вішалка для дитячих рушників, електроводонагрівач, килим-1, килимки-6шт., рушники дитячі – 60шт, побілка групової, спальної, туалетної кімнат, коридору, ігрові споруди на майданчику

І молодша гр.№ 3  «Метелики»-  двері міжкімнатні – 2шт., занавіски – 4 шт , подушки синтипонові- 15шт., чайник , чашки, ігровий розвивальний матеріал, облаштування ігрового майданчика

ІI молодша гр. № 1 «Гномики» – ігрові споруди на майданчику «Будиночок з гіркою»

ІI молодша гр.№2 «Полуничка» – шафа-купе, письмовий стіл, постільна білизна, рушники –  60шт., розвивальний дидактичний матеріал на кожну дитину(блоки Дєніша, палички Кюізінера), благоустрій ігрового майданчика

ІI молодша гр. № 3 «Зайчики» – одіяла синтипонові -22шт, посуд,  акваріум  матраци – 15,  ігрові споруди  на майданчику

ІІ молодша гр. № 4 «Вишеньки» – комплект постільної білизни-12шт, ігрові споруди  на майданчику

Середня група № 1 « Малинка» – занавіски -3шт, сонцезахисні ролети, озеленення майданчика

Середня група № 2 «Ромашка»–  ролети сонцезахисні, посуд(частково)

Середня група № 3» Джерельце» –  ігрові споруди на майданчику, квітники (ящики деревяні)

Старша  група № 1 – посуд(частково), фарбування майданчика

Старша гр. № 2 – посуд(частково) , рушники дитячі-26

Старша гр. № 3-

  1. Кадрове забезпечення.

 Кількість працівників закладу на 01.06. 2019 року

 

ПЕДАГОГІЧНИЙ ПЕРСОНАЛ

Рух кадрів:

Прийнято за рік:   0

Звільнено за рік :  3      ( Товтин Т.Ю., Чернянська Т.С., Павліш Н.В.)

Перебувають у відпустці по догляду                                  за дитиною:  6

Відомості про педагогів

Усього педпрацівників – 29

Фахова освіта:

Вища-14

Бакалавр  -3

Мол. спец – 12

Кваліфікаційна  категорія

Спеціаліст –  2

ІІ категорія  – 5

І категорія  – 4

Вища –  6

ВЗП  –  12

Педагогічні звання:

Вихователь- методист – 4

Педагогічний стаж роботи

  • Молодий спеціаліст -3
  • До 5 років – 2
  • Від 5 до 10 років – 4
  • Від 10 до 15 – 1
  • Від 15 до 25 – 8
  • Від 25 до35 років – 7
  • Понад 35 років – 7

Атестація педагогічних кадрів

(кількість  у %) за навчальний рік

  • Всього проатестовано – 3 (10,4%)
  • Вища категорія/встан/підтверд. – 0
  • І кат.встан./підтв. – 0
  • ІІ кат/встан/підтв.- 2 (6,8%)
  • Спеціаліст встан/підтв. – 0
  • Педзвання- присв./ підтв. – 0
  • Відповідає займан.пос.-  1 (3,4%)

Пройшло курси підвищення кваліфікації-6 (19,4%)

  1. Медичне обслуговування дітей .

 

Пріорітетний напрям роботи ЗДО № 36: «Формування здоров’язбережувальної  компетенції  особистості дитини шляхом створення оптимальних умов у закладі дошкільної освіти».

Система фізичного виховання в закладі базується на принципах індивідуального та особистісного підходів, пріоритету оздоровчої спрямованості, широкого застосування різноманітних засобів і форм фізичного вдосконалення. Впродовж минулого навчального року була продовжена робота над розбудовою та вдосконаленням розвивального простору фізкультурної зали та спортивного майданчика. Аналізуючи актуальність питання збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління, педагоги закладу разом з традиційними формами роботи активно використовували дихальну гімнастику та гімнастику для очей, інші види роботи з формування здоров’язберігаючої компетенції дитини дошкільного віку(профілактика плоскостопості, «доріжки здоров’я», с-вітамінізація,  дотримання рухового режиму, купання в басейні-хлюпальниці, пальчикова гімнастика, гімнастика пробудження).

Кількість дітей, які перебувають на диспансерному обліку та проходили індивідуальне медичне обстеження в 2018-2019  навчальному році така:

2 –  із захворюваннями органів дихання;

7  – із захворюваннями серцево-судинної системи;

10  – із неврологічними захворюваннями;

      2- із захворюваннями органів травлення (на дієтичному харчуванні – 2);

2  – із захворюваннями ендокринної системи;

2 – із захворюваннями органів сечовиділення;

27 із пониженим зором;

 41 –  кістково-мязева система;

 1 –  вродженні вади розвитку;

Кількість випадків по хворобі за рік складає 316. Кожна дитина в нашому ДНЗ  протягом навчального року хворіла 0,9 раз ( 320 випадків / 328 дітей).    В розрізі груп картина наступна:

 

 

Група

Списковийсклад

Кількість

випадків хвороби

у групі

Ксть випадків

хвороби на одну дитину

«Гномики» 23 27 1,1
«Полунички» 24 26    1,3
«Зайченята» 26 30                  1,1
«Малинки» 26 6                 0,2
«Ромашки» 30 27      0,9
«Джерельце» 28 18                 0,6
«Калинка» 27 21                 0,8
«Дзвіночок» 25 20                 0,8
«Казка» 27 14                 0,5
«Сонечко»     25 20                 0,8
«Курчатко» 24 17                 0,8
«Метелики» 24 55                 2,5
«Вишеьки» 18 35                 1,75
  328  

 

Середньомісячне відвідування дітьми в 2018 – 2019 н.р. по ЗДО складало  210 дітей в день.            ЗДО№ 36  виконав план  дітоднів  на 86%.

 

 

В розрізі груп:

Група Прізвище, ініціали вихователів Середнє відвідування % виконання від норми
«Гномики» Куштан Л.Й.,

Ігнат Т.Ю.

15  75
«Полунички» Галабурка О.І., Чаюк Н.В. 15  75
«Зайченята» Рибович Л.Ю., Когутка І.І.  18 90
«Малинки» Рештей В.І., Малиновська А.М. 19 95
«Ромашки» Мошкола Г.Ф 20 100
«Джерельце» Готра А.Ю.,

Пецка А.Я.

18 90
«Калинки» Кацала К.М.,

Заяц Т.І.

18 90
«Дзвіночок» Черленяк В.П.

Буря Н.І.

17 85
«Казка» Чаюк Н.В.

Фесовець Г.М.

18 90
«Сонечко» Парлаг Ю.Є.

Фесовець Г.М.

14 93
«Курчатко» Сентімрей Г.А., Малиновська А.М. 15 100
«Метелики» Нашкородова Т.В., Цібере К.Ю. 11 76
«Вишеьки» Макогін І.О.

Балюк М.Л.

12 60

Робота тифлоцентру

В період з 01.09.2018 по 30.05.2019 проведено щорічний плановий огляд дітей  середніх та молодших груп   .

Станом на 1 червня 2019 року  всього було обстежено 231 дитину дошкільного віку (від 4 до 6 років), а саме :молодші та середні групи.

В процесі огляду виявлено 37 дітей з гостротою зору менше 100%. З них батьки 18и дітей виявили бажання пройти повне комплесне дообстеження для уточнення рефракції на авторефкератометрі в стані циклоплегії  та встановлення правильного діагнозу.

Після повного огляду взято на диспансерне спостереження та систематичне апаратне лікування 27 дітей віком від 4- ох до 6- ти років.

 

 

 

  1. Організація харчування.

Харчування дітей в закладі здійснюється відповідно до наказу керівника, який видається в кінці серпня на нвчальний рік та оздоровчий період.

Вихованці дошкільного закладу забезпечені 4-х разовим гарячим харчуванням, виготовленим на власному харчоблоці. Харчоблок повністю укомплектований кадрами відповідно штатного розпису: 1 шеф-кухар, 3 кухарі, 3 підсобні робітниці, комірник. Перспективне та щоденне меню складає дієтмедсестра.

Харчування дітей здійснюється на суму 43 грн. в день з 01січня 2018р.

Грошова норма  виконана на 40грн. 30коп.

Меню- розклад планується згідно перспективного меню на 2 тижні на літньо-осінній та зимово-весняний період та картотеки страв.

Звільнені від оплати за харчування на 50%-38 дітей з багатодітних родин, на 100% – 21 дитина учасників АТО, 3 дітей- із сімей, внутрішньо переміщених з тимчасово окупованої території, 2 дітей – з малозабезпечених сімей та 2 діти-інваліди.

  1. Освітньо-виховна робота.

Виходячи з завдань дошкільної освіти, інструктивно-методичних рекомендацій МОН України на новий навчальний рік, пріоритетним завданням закладу дошкільної освіти залишалося покращення якості надання освітніх послуг, на реалізацію якого була спрямована методична робота.

Педагогічний колектив ЗДО № 36  протягом  2018-2019 навчального року вдосконалював свою   роботу щодо реалізації завдань змістових ліній Базового компонента  дошкільної освіти,  спрямовував свої зусилля на виконання  листа інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України13.06.2018р.№ 1/9-386, який містить інструктивно-методичні рекомендації «Про особливості організації діяльності закладів дошкільної освіти в 2018/2019 навчальному році».

Згідно пріоритетних напрямків роботи, визначених планом  освітньо-виховної роботи закладу дошкільної  освіти №36 на 2018-2019н.р., педагогічним колективом  закладу освіти було продовжено роботу над модернізацією освітнього процесу, оновленням його згідно вимог часу. Пртягом 2018-2019 навчального року педагогічний колектив працював над реалізацією вимог програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Була продовжена робота над покращенням якості надання освітніх послуг; посилена робота щодо охорони, збереження та зміцнення здоров’я дітей, забезпечення своєчасного та повноцінного фізичного розвитку; раціональної організації розвиваючого середовища та максимальне використання його можливостей для гармонійного розвитку особистості дошкільника, застосовуючи класичні та інноваційні педагогічні технології, розглядали шляхи удосконалення  проведення організованих видів діяльності, продовжено роботу над формування основ морально-етичного,  духовного розвитку дитини-дошкільника

Впродовж навчального року було проведено 4 педагогічні ради на теми:

  1. Про підсумки роботи педагогічного колективу за 2017-2018 н.р. та  планування роботи на 2018/2019 навчальний рік.
  2. Сучасне заняття та вимоги до нього. Якість надання освітніх послуг.
  3. Формування основ духовно-моральних якостей у дітей дошкільного віку засобами інноваційних педтехнологій
  4. Психолого-педагогічні аспекти готовності до школи дітей 6-річного віку до навчання в новій українській школі.

Робота над  більш широким ознайомленням з інноваційними педагогічними технологіям була продовжена і під час семінару -практикуму: «Шість цеглинок Lego. Безмежні можливості». В результаті цих методичних заходів педагогічні працівники ознайомилися з перевагами методу складання інтелектуальних карт, основними аспектами технології «Лялька як персона»,  методом наочного моделювання, ЛЕГО-технологією. Також більшістю  педагами була продовжена робота над  обраними минулого року інноваційними  технологіями.

Значна увага  була приділена темі морально-етичного розвитку: розроблена та опрацьована вихователями добірка ранкових зустрічей (мета яких здебільшого  соціалізувати дитину, навчити поважати, чути, розуміти  інших, відстоювати свою думку, уміти домовлятися,співпрацювати з однолітками та педагогами).

Як позитивне , варто вдзначити роботу творчої групи   ( молоді педагоги під керівництвом Малиновської А.М.)  – підготована інтерактивна театралізована вистава для дітей дошкільного віку «Як Білочка щедрою стала», теж присвячену морально-етичному вихованню. Для потреб вихователів була поповнена добірка  дидактичних картин та фахової  літератури методичного кабінету закладу, в тому числі згаданої тематики.

Впродовж навчального року педагогічні працівники були активними учасниками засідань школи зростання педагогічної майстерності педагогів ЗДО міста Ужгорода, молоді спецалісти відвідували засідання школи саме для спеціалістів-початківців під керівництвом вихователя-методиста  ЗДО № 38 Шовш Л.С.

Протягом  навчального року в ЗДО успішно пройшли атестацію комісією І рівня  3 педпрацівників. З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки пройшли курси підвищення кваліфікації:  Чаюк Н.В. Малиновська А.М., Рибович Л.Ю., Буря Н.І., Макогін І.О.

Планово були проведені колективні перегляди організованих видів діяльності вихователями :

Готра А.Ю. –«Ми – машинобудівельники» – інтегрований навчальний блок як оптимізація освітнього процесу в ЗДО;

Цібере К.Ю.-  «Сюрпризи від бабусі Марусі»- інтегроване заняття з пріоритетом мовленнєвих завдань з використанням англомовного блоку.

Буря Н.І. –  «Добре серденько май – друзям допомагай»  заняття  з формування основ духовно-моральних якостей за творами В.Сухомлинського з використанням методу наочного моделювання.

Також проведені відкриті підсумкові заняття за І, ІІ півріччя в молодших, середніх та старших групах з переглядом  молодими спеціалістами. Педагоги показали найбільш продуктивні форми роботи з дітьми, приділили особливу увагу принципу інтеграції навчально-виховного процесу з перевагою ігрових методів, вихователі старших груп – підготовці дітей 6-річного віку  до навчання у Новій українській школі.

Аналіз  моніторингового вивчення рівня розвитку  основних знань, умінь та навичок дітей з основних змістових ліній дає змогу стверджувати, що завдання і зміст ліній розвитку у всіх вікових групах за навчальний рік вважати виконаними. Про це свідчать результати вивчення:

І півріччя                         ІІпівріччя

Серед   91 вихованця молодших груп

високий рівень знань мають         28,5  %                       29,5%

середній –                                       63.9%                           64, 5%

початковий –                                  7,6 %                                    6 %

серед      87  вихованців середніх груп

високий рівень знань мають           14 %                            15,5%

середній –                                        80, 2%                                 80 %

початковий –                                   5,8%                                   4,5 %

серед    73  вихованців старших  груп

високий рівень знань мають           30,5 %                      30,5 %

достатній –                                       34, 5%                             35, 2 %

  посередній –                        30, 0 %                                 34, 3 %

мінімальний –                         5  %                                          0%

компетенція не сформована –          0%                             0%

Варто відмітити активну участь закладу у  всіх фестивалях, конкурсах, організованих управлінням освіти , Ужгородською міською радою, а саме:

  • Виставка-конкурс великодніх композицій « Воскресни, Писанко!»;
  • конкурсі дитячої самодіяльності «До-ре-мі-фа-солька»,
  • спортивних заходах Олімпійського дня в м.Ужгороді;
  • конкурсі робіт дітей з образотворчої діяльності на тему «Місто майбутнього» від торгової марки «Кайт» у рамках проведення Дня захисту дітей,
  • фестивалі – конкурсі кулінарної майстерності з приготування дитячих страв «Ням-Ням -ФЕСТ».

Впродовж року зусилля педагогів спрямовувались на збагачення та вдосконалення предметно-ігрового  розвивального середовища груп та майданчиків. Якщо в 2017-18 році бізі-борди були обладнані  у групах «Ромашка», «Зайченята», «Гномики»–то в 2019 році   розвивальний  посібник для  удосконалення сенсомоторики  є у більшості груп.

Впродовж  2018-2019навчального року були здійснені тематичні перевірки всіх груп з підготовки до навчального року, стану роботи педагогів з  змістового наповнення організованих видів діяльності та стан роботи педагогів з формування у дітей  дошкільного віку основ духовно-моральної сфери. В результаті перевірки були виявлені позитивні сторони досвіду, а також недоліки   ( порушення системи планування організованої діяльності,   непродуманість недосконала організація розвивального предметно-ігрового середовища, недостатній рівень виконавської дисципліни деяких педагогів,  недотримання режимних моментів, упущення у певних видах роботи).

Варіативна складова навчально-виховного процесу в закладі представлена відповідно до запитів батьків гуртком з вивчення словацької мови та хореографії за бюджетні кошти. Результативність вказаного виду роботи оцінювалася шляхом відвідування рядових занять, аналізу знань дітей на контрольних заняттях, на музично-літературних святах.

З метою реалізації принципу наступності роботи садочка  та школи продовжується співпраця між нашим закладом та УЗОШ  І –ІІІ ст..№ 2, «Лідер»: організовуються екскурсії ( зокрема наші вихованці спостерігали свято останнього щкільного дзвоника), між педагогами суміжних ланок освіти обговорюються нагальні питання, особливості чинних освітніх програм, провідних педагогічних методик та інноваційних технологій  в тому числі у рамках проекту «Платформа наступності», організованого управлінням освіти Ужгородської міської ради.

Варто зазначити, щопопередній рік – це рік нововведень у сфері освіти, а отже, наші випускники навчаються та будуть навчатися уже  у Новій українській школі. У зв’язку з цим була проведена відповідна робота по ознайомленню педагогічного колективу з головними принципами, засадами НУШ.  Тому ми продовжили роботу над проведенням ранкових зустрічей, впровадженням лего-технології, використанням  паличок Кьюізенера, блоків Дєніша, інших методів та прийомів , які є атрибутами нової освіти початківців.

Велика увага впродовж року приділялася роботі з батьками. Загальні та групові батьківські збори, консультації, індивідуальні бесіди, відкриті заходи, виставки, відображення основної інфомації про ЗДО на сайті – все  це сприяє взаємодії з батьками на засадах довіри, прозорості та розумінні єдності інтересів у спільній справі – вихованні дітей.

Впродовж року у тісно співпрацює  з педагогами практичний психолог Шевчук В.В. Планово здійснюється корекційна, консультативно-просвітницька та діагностична робота з дітьми. Практичний психолог є активними учасником семінарів-практикумів, педагогічних рад, батьківських зборів як загальних так і групових, присвячені наприклад наступним темам: «Адаптація дітей до умов дошкільного навчального закладу», «Соціалізація дитини в родині», «Психологічна готовність дітей до школи» тощо.

Практичним психологом закладу проведено діагностику готовності дітей до школи з такими результатами:

Кількість обстежених   –  67 дітей

З них показали наступний рівень сформованості життєвих компетентностей :

високий                                                       –  23 %  (13д.)

вище середнього                                        –  30%   (17 д.)

середній                                                      –   37 %   (21 д .)

нижче середнього                                      –  10 %.   (6д.)

низький                                                       –  0%

Цілеспрямовано та систематично в закладі проводиться фізкультурно-оздоровча робота. Система фізичного виховання в закладі базується на принципах індивідуального та особистісного підходів, пріоритету оздоровчої спрямованості, широкого застосування різноманітних засобів і форм фізичного вдосконалення. Впродовж минулого навчального року була продовжена робота над розбудовою та вдосконаленням розвивального простору фізкультурної зали та спортивного майданчика: замінена серія пеньків для виконання вправ з  основних рухів на майданчику, пошиті нові стрічки, поновлена значна кількість султанчиків для загальнорозвивальних вправ.  Аналізуючи актуальність питання збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління, педагоги закладу разом з традиційними формами роботи активно використовували дихальну гімнастику та гімнастику для очей, інші види роботи з формування здоров’язберігаючої компетенції дитини дошкільного віку. Варто відзначити уміння колективу співпрацювати з родинами малят з особливими потребами (відвідувало наш  заклад 2 дітей ). Тісна взаємодія вихователів, практичних психологів, батьків вихованців спрямована на адаптацію малят з особливими потребами та дітьми з статусом внутрішньо переміщених осіб в колективі дошкільнят, сприяють  їх розвитку, дають змогу відчути себе повноправними членами суспільства, підготуватися до шкільного етапу життя

 

  1. Управлінська діяльність.

Впродовж навчального року відбулося  планове вивчення стану роботи педагогів з наступних розділів чинної програми:

  • перевірка готовності груп до нового навчального року;
  • стан роботи педагогів з змістового наповнення занять
  • стан роботи педагогів з з формування в дітейоснов духовно- моральної сфери;

Фронтально було перевірено І молодшу групу № 3та ІІ молодшу групу № 3.

Згідно плану роботи закладу систематично проводились виробничі наради, наради при директорі.

Результати перевірок узагальнені у довідках, прийняті відповідні рішення педради щодо усунення недоліків у роботі.

Систематичне моніторингове вивчення рівня компетенцій дітей, діагностика основних психічних процесів дітей 6-ти літнього віку практичними психологами, відгуки вчителів початкової школи дає змогу стверджувати про наявність позитивної динаміки досягнень наших вихованців.

Проводиться постійна робота, спрямована на ріст та вдосконалення професійної компетентності педагогічних працівників.

 

 

  1. Робота з батьками та взаємодія з громадськістю .

Велика увага впродовж року приділялася педагогами закладу роботі з батьками. Загальні та групові батьківські збори, консультації, індивідуальні бесіди, відкриті заходи, виставки, відображення основної інфомації про заклад дошкільної освіти на сайті – все  це сприяє взаємодії з батьками на засадах довіри, прозорості та розумінні єдності інтересів у спільній справі – вихованні дітей.

В закладі  систематично проводяться відкриті заходи для батьків:

– Свято осені

– Новорічно-Різдвяні свята

– День Матері

– Дні здоров’я

– Спортивні свята

– День відкритих дверей

Вся актуальна для батьків інформація та звіт керівника розміщена на інформаційних дошках  та сайті ДНЗ.

Систематично проводяться засідання батьківського комітету закладу, на яких батьків знайомлять з чинними нормативними документами щодо регламенту діяльності батьківських комітетів, вирішуються питання надання додаткових освітніх послуг, інформування про матеріальне забезпечення закладу, виконання норм харчування. Тричі впродовж року проводяться групові батьківські  за участю  адміністрації, медпрацівників, психологів, на яких, окрім основної теми, розглядаються питання, що турбують батьків конкретної групи.

Для моніторингу вивчення громадської думки серед батьків в закладі проводиться анонімне анкетування.

З метою реалізації принципу наступності роботи ЗДО та школи продовжується співпраця між нашим закладом та УСЗОШ  І –ІІІ ст..№ 2, ліцеєм «Лідер»: організовуються екскурсії, спільні святкові заходи, між педагогами суміжних ланок освіти обговорюються нагальні питання, особливості чинних освітніх програм, провідних педагогічних методик та інноваційних технологій  в тому числі у рамках проекту «Платформа наступності», організованим управлінням освіти Ужгородської міської ради.

Директор ЗДО № 36                                                   В.В. Стан

Звіт           

завідувача ДНЗ № 36 про  

за 2017- 2018 навчальний рік

  1. Загальні відомості про заклад:

Дошкільний навчальний заклад № 36 загального розвитку

 

Форма власності:    комунальна

Юридична адреса:   м. Ужгород, вул.. Бачинського,27;

Мова виховання та навчання:  українська, словацька;

Кількість груп, місць за проектом: 13 груп, 235 місць;

Кількість дітей у  закладі освіти:  338

Режим роботи закладу: 7.00-19.00 – ЩОДЕННО

 

  1. Матеріально-технічна база закладу освіти:

 

    Будівля ДНЗ № 36 – це типовий проект навчального закладу для надання послуг зі здобуття дошкільної освіти. Облаштування приміщень та території закладу відповідають санітарно- гігієнічним нормам. В закладі функціонує 13 груп (3 групи раннього віку та 10 груп дошкільного віку). Є гарна простора музична зала, спортивна зала, обладнана відповідним спортінвентарем , спортмайданчик, літній басейн-хлюпальниця, методичний кабінет, медичний кабінет, кабінети діагностики та корекції зору.

 

   Поліпшення матеріально-технічної бази у 2017-18н.р                                                               

1)  Держбюджет , управління освіти

Технологічне обладнання  для харчоблоку

– вага електронна –1 850

– стіл з нержавійки 1-тумбовий – 7 100

– форми для випікання -3шт. – 1 050                                                 – пилосос – 1шт. – 4 200

Електроводонагрівачі – 3 шт –  5561

Змішувач для води (комплект) – 789

Шафи дитячі 5-nи секційні для роздягання -5шт. – 10 535

Ліжка дитячі 2-х ярусні – 30шт. – 42 660

Музичний центр – 1- 6 720

Багатофункціональний пристрій -1- 6500

Компютерний набір – 2

Миючі засоби – 14 521

Мило  –   3 588

Серветки, туалетний папір – 6 280

Канцтовари – 3 999

Медикаменти(градусники, дез.засоби, невідкладна медична допомога) –6 000грн.

Електролампочки енергозберігаючі – 90шт.

Комплектація для пожежного щита( вогнегасники, багор, відро, кошма, сокира) – 6 660

Ремонтні роботи:

  • Заміна пілоги в груповій, спальній та приймальній кімнаті, побілка стін – 1 група – 80 336грн. +119 627грн.
  • Заміна мережі труб системи опалення в 2 групах – 11 065

Спецрахунок

Двері внутрішні  – 19 шт.- 33 375

Заміна зливних та каналізаційних труб (« Дзвіночок», « Калинка») – 4151

 

  Благодійна допомога батьків:

 Приміщення та території загального користування

  1. Ремонтні роботи :

–  ремонт центрального коридору  (побілка, багети, занавіски )

–  художній розпис коридору «Світ моря»

– фарбування  фундаменту

– реставрація та фарбування  басейну-хлюпальниці

– ґрунтування та фарбування паркану

– штукатурка,  фарбування старої котельні

– укріплення  фронтона старої котельні

– побілка стін та фарбування підлоги  спортзалу, кабінетів  психолога, завгоспа, пральні

  1. Електротовари:

–    6 світильників потолочних для муззалу

  • 2 світильники на стелю ( коридори)
  • 3 світильники вуличні
  • розетки, кабель, короб
  1. Будівельні матеріали:

– цемент

– пісок

– фасадна фарба

– фарба для  басейну

– фарба та ґрунтовка для парканів

– фарба для  підлоги ( спорт зал, кабінет психолога)

– фарба для  стін (спортзал, кабінет психолога, завгоспа)

– шпаклівка,  кольорові пігменти, вапно

  1. Інше

–  килимове покриття 6х8 (муззала)

– занавіски шифонові 30м ( муз зала)

– карнизи  (муззала , загальний коридор)

– ролети сонцезахисні (муззала

– змішувач для води (харчоблок)

  • колесо на тачку
  • віники та щітки для  прибирання подвір’я
  • стенди-меню
  • відра для прибирання підлоги, швабри
  • ремонт бензокоси
  • масло для коси, бензин, лєска
  • дублікати ключів,
  • ремонт пилососів
  • ремонт комп’ютерів
  • заправка та придбання нових картріджів
  • багети , клей
  • батарея для ліхтаря
  • картриджі для змішувачів води, шланги

Покращення  матеріальної бази та розвивального простору групових приміщень та майданчиків

І молодша група № 1  – закуплено посуд, ігровий модуль , висівання газону на ігровому майданчику , побілка групової та приймальної кімнати                                                                                                                      І молодша група № 2 – набір кухонних меблів,  подушки , матраци, посуд, постільна білизна,  ігрові споруди на майданчику

І молодша гр.№ 3 –  матраци, посуд, облаштування ігрового майданчика

ІI молодша гр. № 1 –   ігрова споруда «Будиночок з гіркою»

ІI молодша гр.№ 2 – побілка групової кімнати, ламінат, благоустрій ігрового майданчика(грунт, споруди)

ІI молодша гр. № 3 – пісочниця, будиночок ігровий на майданчику, шкафчики  для роздягання

Середня група № 1 – заміна внутрішніх дверей , сонцезахисні ролети, килим, ігрові модулі, магнітна дошка

Середня група № 2 –  посуд, занавіски, магнітна дошка

Середня група № 3 –   канцтовари

Старша  група № 1 – ремонт павільйона на ігровому майданчику

Старша гр. № 2 – пилосос, кухонні меблі

Старша гр. № 3- настільно- друковані ігри, грибок над пісочницею

Старша гр. № 4- спортивні споруди на ігровому майданчику( кільця, канат, драбина)

В ЗДО № 36 створено постійно діючу комісію з перевірки знань та дотримання правил охорони праці та безпеки життєдіяльності. Розроблені посадові інструкції , з якими ознайомлені всі працівники під підпис.

Керівником систематично видаються накази про створення безпечних умов та дотримання правил безпеки поведінки та організації життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу.

  1. Кадрове забезпечення навчального закладу:

 

Рух кадрів:

Прийнято за рік:    4 ( Фесовець Г.М., Пецка А.Я.,Макогін І.О., Когутка І.І)

Звільнено за рік :  2 (Дудаш М.Ю., Євдокимова М.П.)

Перебувають у відпустці по догляду за дитиною: 6

Усього педпрацівників – 32

Фахова освіта:

Вища-21

Бакалавр  -3

Мол. спец – 11

Кваліфікаційна  категорія

Спеціаліст –  4

ІІ категорія  – 7

І категорія  – 4

Вища –  6

ВЗП  –  11

Педагогічні звання:

Вихователь- методист – 5

Педагогічний стаж роботи

  • Молодий спеціаліст -3
  • До 5 років – 2
  • Від 5 до 10 років – 4
  • Від 10 до 15 – 1
  • Від 15 до 25 – 8
  • Від 25 до35 років – 7
  • Понад 35 років – 7

Атестація педагогічних кадрів

(кількість  у %) за навчальний рік

  • Всього проатестовано – 28%
  • Вища категорія/встан/підтверд. – 12%
  • І кат.встан./підтв. –3%
  • ІІ кат/встан/підтв.- 3%
  • Спеціаліст встан/підтв. –
  • Педзвання- присв./ підтв. – 6%
  • Відповідає займан.пос.-  9%
  1. Медичне обслуговування дітей у навчальному закладі.

 

Пріорітетний напрям роботи ДНЗ № 36: «Формування здоров’язбережу-

вальної  компетенції дитини-дошкільника шляхом створення оптималь-

них умов у ДНЗ».

Система фізичного виховання в закладі базується на принципах індивідуального та особистісного підходів, пріоритету оздоровчої спрямованості, широкого застосування різноманітних засобів і форм фізичного вдосконалення. Впродовж цього навчального року була продовжена робота над розбудовою та вдосконаленням розвивального простору фізкультурної зали та спортивного майданчика. Аналізуючи актуальність питання збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління, педагоги закладу разом з традиційними формами роботи активно використовували дихальну гімнастику та гімнастику для очей, інші види роботи з формування здоров’язберігаючої компетенції дитини дошкільного віку(профілактика плоскостопості, «доріжки здоров’я», с-вітамінізація, вживання в їжу цибулі, лимона, дотримання рухового режиму, купання в басейні-хлюпальниці, пальчикова гімнастика, гімнастика пробудження).

Кількість дітей, які перебувають на диспансерному обліку та проходять індивідуальне медичне обстеження в 2017-2018  навчальному році така:

9 –  із захворюваннями органів дихання;

2  – із захворюваннями серцево-судинної системи;

3  – із неврологічними захворюваннями;

      3- із захворюваннями органів травлення (на дієтичному харчуванні – 3);

1  – із захворюваннями ендокринної системи;

1 – із захворюваннями органів сечовиділення;

28 із пониженим зором;

 8 –  кістково-мязева система;

 1 –  вродженні вади розвитку;

Кількість випадків по хворобі за рік складає 320. Кожна дитина в нашому ДНЗ  протягом навчального року хворіла 0,9 раз ( 320 випадків / 338 дітей). В розрізі груп картина наступна

 

Група

Списковий

склад

Кількість

випадків хвороби

у групі

Ксть випадків

хвороби на одну дитину

«Гномики» 26 35 1,4
«Полунички» 26 43  1,7
«Зайченята» 27 62  2,3
«Малинки» 28 8  0,3
«Ромашки» 30 22 0,7
«Джерельце» 26 23

0,9

«Калинки» 24 19    0,8
«Дзвіночок» 23 26  1,1
«Казка» 25 21   0,8
«Сонечко»          26 22 0,8
«Курчатко» 27 11  0,4
«Метелики» 27 19  0,7
«Вишеьки» 23 9                  0,4
  338  

 

Середньомісячне відвідування дітьми в 2017 – 2018 н.р. по ДНЗ складало  202 дітей  ДНЗ № 36  виконав план дітоднів на 83%.

 

В розрізі груп:

Група Прізвище, ініціали вихователів Середнє відвідування % виконання
Яслі №1

«Гномики»

Куштан Л.Й.,

Ігнат Т.Ю.

12,8 85
Яслі №2

«Полунички»

Галабурка О.І., Чаюк Н.В. 15,3 102
Яслі №3

«Зайченята»

Рибович Л.Ю., Когутка І.І. 14,9 99
Мол. № 1

«Малинки»

Рештей В.І., Малиновська А.М. 21 103
Мол. № 2

«Ромашки»

Мошкола Г.Ф 21 103
Мол. № 3

«Джерельце»

Готра А.Ю.,

Пецка А.Я.

17,2 86
Середня № 1

«Калинки»

Кацала К.М.,

Заяц Т.І.

16,4 82
Середня № 2

«Дзвіночок»

Черленяк В.П.

Буря Н.І.

17 83
Середня № 3

«Казка»

Товтин Т.Ю.,

Чернянська Т.С.

15,2 76
Старша № 1

«Сонечко»

Парлаг Ю.Є.

, Фесовець Г.М.

20,2 101
Старша № 2

«Курчатко»

Сентімрей Г.А., Малиновська А.М. 19 93
Старша № 3

«Метелики»

Нашкородова Т.В. 18 90
Старша №4

«Вишеьки»

Цібере К.Ю..

Макогін І.О.

16,4 82

 

Робота тифлоцентру

В період з 01.09.2017 по 30.05.2018 проведено щорічний плановий огляд дітей  середніх та молодших груп  ДНЗ № 36 .

Станом на 1 червня 2018 року  всього було обстежено 128 дітей дошкільного віку (від 4 до 6 років), а саме :молодші та середні групи.

В процесі огляду виявлено 39 дітей з гостротою зору менше 100%. З них батьки 18и дітей виявили бажання пройти повне комплесне дообстеження для уточнення рефракції на авторефкератометрі в стані циклоплегії  та встановлення правильного діагнозу.

Після повного огляду взято на диспансерне спостереження та систематичне апаратне лікування 28 дітей віком від 4- ох до 6- ти років.

 

  1. Організація харчування дітей у навчальному закладі:

Вихованці дошкільного закладу забезпечені 4-х разовим гарячим харчуванням, виготовленим на власному харчоблоці. Харчоблок повністю укомплектований кадрами відповідно штатному розпису: 1 шеф-кухар, 3 кухарі, 3 підсобні робітниці, комірник. Перспективне та щоденне меню складає дієтмедсестра.

Харчування дітей здійснюється на суму 43грн. в день з 01.січня 2018р.

Таку грошову норму поки що не вдається забезпечити у зв’язку з відсутністю асортименту продуктів: несистематичне постачання яєць, мяса, сметани. фруктів та ін.

Звільнені від оплати за харчування на 50%-38 дітей з багатодітних родин, на 100% – 21 дитина учасників АТО,  3 дітей- із сімей, переміщених з тимчасово окупованої території, 2 дітей -з малозабезпечених сімей та 1 дитина-інвалід

  1. Навчально-виховна робота в ДНЗ № 36:

Виходячи з завдань дошкільної освіти, інструктивно-методичних рекомендацій МОН України на новий навчальний рік, пріоритетним завданням закладу дошкільної освіти залишалося покращення якості надання освітніх послуг, на реалізацію якого була спрямована методична робота.

           Було проведено 4 педагогічні ради на теми:

  1. Про підсумки роботи педагогічного колективу за 2016-2017н.р. та  планування роботи на 2017/2018 навчальний рік.
  2. Використання інноваційних педагогічних технологій  у навчально-виховному процесі ЗДО.
  3. Формування екологічно доцільної поведінки дитини в природі – вимога часу.
  4. Забезпечення готовності дітей 6-річного віку до школи як умова реалізації наступності між суміжними ланками освіти.

Педагоги брали активну участь в розробці та обговоренні актуальних тем на семінарах, методичних годинах, майстер-класах, виставках, конкурсах–оглядах,  засідань школи зростання педагогічної майстерності педагогів ЗДО міста Ужгорода, одне з яких відбулося 30 листопада 2017 року на базі ДНЗ № 36. Вміння застосовувати метод скрайбінгу в освітньому процесі демонстрували вихователі Кацала К.М., Парлаг Ю.Є., Мошкола Г.Ф, Товтин Т.Ю., Малиновська А.М., з педагогами міста вихователем-методистом проведений тренінг, який допоміг зрозуміти переваги використання даного методу під час організованих видів діяльності

З метою  більш широкого ознайомлення  з інноваційними педтехнологіями, підвищення фахового рівня педагогів проведено семінар-практикум: «Використання інноваційних педтехнологій як умова підвищення фахового рівня педагога». В результаті цих методичних заходів педагогічні працівники детально ознайомились з основними положеннями школи М.Монтессорі, ЛЕГО-технологією, паличками Кюізенера та блоками Дьєніша, принципами колективного творчого навчання,  веселковою педтехнологією, теорією розв’язання винахідницьких завдань. Також більшість педагогів обрали інноваційні технології,  елементи яких вони використовуватимуть у своїй освітній діяльності.

22 лютого в закладі відбувся семінар-практикум: “Методи та прийоми формування зв’язного мовлення, звукової культури мови дітей дошкільного віку».

 Багато часу приділялось удосконаленню педагогічної майстерності, особливо молодими спеціалістами, шляхом вивчення досвіду роботи педагогів ЗДО, міста та України, які  публікувались в педагогічної періодиці.

Відповідно до річного плану, в закладі 18 грудня відбулася виставка новорічної прикраси, виготовленої своїми руками. Слід відзначити вихователів Пецку А.Я., Парлаг Ю.Є., Рибович Л.Ю., Кацалу К.М., Євдокимову М.П..  Товтин Т.Ю., Рещтей В.І., Малиновську А.М.,  Черленяк, В.П., Бурю Н.І., Сентімрей Г.А., Цібере К.Ю., діловода Галабурку Я.І., помічника вихователя Бузанову Я.І. за участь у оформленні виставки та створення піднесеного настрою у дітей та родин вихованців у період новорічно-різдвяних свят.

Експерементом цього року можна назвати створення фотозони у закладі  та висловити вдячність вихователю-методисту Вертипорох С.Т., вихователям Ігнат Т.Ю., Когутці І.І., Парлаг Ю.Є., діловоду Галабурці Я.І. за роботу над  створенням  новорічної фотозони, а також вихователям Пецка А.Я.  та Євдокимовій М.П. за роботу над  оформленням різдвяної шопки.

Впродовж року педагоги разом з вихованцями та їх батьками брали участь у виставках, таких як : «Українська осінь», «Великодня казка», а також в огляді-конкурсі  дитячої самодіяльності «До-ре-мі-фа-солька», спортивних змаганнях серед дошкільників м.Ужгорода «Весняна Олімпіада».

Варто відмітити роботу музичних керівників Бурчик Н.О., Радєвої М.Р. щодо підготовки та проведення свят Осені, Нового року, Дня Матері та випускних ранків, а також роботу музичного керівника Бурчик Н.О., вихователя Парлаг Ю.Є. у підготовці хореографічної композиції «Мала баба курку» для участі у міському етапі огляду-конкурсу дитячої творчості ЗДО та НВК «До-ре-мі-фа-солька».

      Вихованці нашого закладу прийняли участь у чемпіонаті по перетягуванні канату серед дошкільників м.Ужгорода.       ДНЗ № 36 представив матеріали для участі в І етапі Всеукраїнського конкурсу з організації фізкультурно-оздоровчої роботи в ЗДО міста та зайняли почесне 2-е  місце.                                                                                                             Також діти старших груп брали участь у конкурсі на кращий малюнок  «Мій улюбленний дитячий садок», 1 червня у рамках проведення Дня захисту дітей у художньому пленері на тему: «Кольорові мрії». Одним з переможців конкурсу був випускник старшої групи № 1 Радік Антон. В рамках святкування Дня захисту дітей  управлінням освіти був організований конкурс кулінарної майстерності  кухарів дошкільних закладів міста – фестиваль  дитячих страв «Ням-Ням», у якому кухарі нашого закладу вибороли 1 місце в номінації « А такого не було ні в кого»

Планово були проведені колективні перегляди організованих видів діяльності за змістовими лініями, відкриті підсумкові заняття за І, ІІ півріччя в молодших, середніх та старших групах для молодих спеціалістів та батьків Педагоги показали найбільш продуктивні форми роботи з дітьми, приділили особливу увагу принципу інтеграції навчально-виховного процессу з перевагою ігрових методів, вихователі старших груп – підготовці дітей 6-річного віку  до навчання у новій українській школі.

Аналіз контрольних занять, моніторингового вивчення рівня розвитку  основних знань, умінь та навичок дітей з визначених розділів програми дає змогу стверджувати, що завдання і зміст ліній розвитку у всіх вікових групах за навчальний рік вважати виконаними. Про це свідчать результати вивчення:

І пол.р.                 ІІ пол.р.

Старші групи

серед  вихованців 103  (96- ідуть до школи)  старших  груп

високий рівень знань мають  –    55,3 %                     69%

середній –                                      42,7%                      29,1%

посередній –                                   2%;                           1,9%

мінімальний –                                0 %                           0 %

компетенція не сформована –      0%                         0 %

Середні групи:

Високий рівень –                       31%                     32  %

Середній –                                  66%                      65,6 %

Початковий –                             3%                         2,4%

Молодші групи

Високий рівень –                          11 %                 26,5%

Середній –                                     83 %                 70%

Початковий –                                 6 %                  3,5%

Також у І та ІІ півріччі були проведені підсумкові заняття  керівником гуртка з вивчення англійської мови Гуляш А.С.,  де педагог продемонструвала належний рівень знань дітьми вікових груп програмового матеріалу.

Протягом 2017-2018 навчального року в ДНЗ успішно пройшли атестацію 9 педпрацівників, 4 з них –  атестаційною комісією  ІІ рівня.                                                                    З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки пройшли курси підвищення кваліфікації педагогів.

Впродовж навчального року були здійснені тематичні перевірки всіх груп з підготовки до навчального року, стану роботи педагогів з формування мовленнєвої компетенції дитини дошкільного віку та з формування основ екологічної культури.

Аналіз відвіданих підсумкових занять дає підстави стверджувати, що діти володіють необхідним обсягом знань, умінь та навичок, визначених програмою «Українське дошкілля».

   Багато зусиль приділялось удосконаленню педагогічної майстерності, особливо молодими спеціалістами, шляхом вивчення досвіду роботи педагогів ЗДО на відкритих переглядах,  опрацювання статтей, які  публікувались в педагогічної періодиці., консультацій педагогів -наставників, вихователя-методиста, завідувача, участі  у всіх методичних заходах в закладі, та відвідання школи професійної адаптації молодого та малодосвідченого педагога ЗДО.

Впродовж попереднього року педагоги ДНЗ продовжили працювати над впровадженням інноваційних  педтехнологій, та певна частина колектву почала  роботу над наступними:

  • Нетрадиційні техніки образотворчого мистецтва у роботі з дітьми дошкільного віку
  • «Театр фізичного виховання», М.Єфименко;
  • «Створення ситуацій успіху», А.Бєлкін;
  • Методика ТРВЗ, Г. Альтшуллер;
  • Методика М.Монтессорі («Будинок вільної дитини»);
  • Організація музичного виховання (Карл Орф);
  • Використання спадщини В.Сухомлинського;
  • Палочки Кюінезера, І.Стеценко «Логіки світу»,  Блоки Дьєніша
  • Методика навчання дітей читанню (М.Зайцев)
  • Методика навчання дітей раннього віку Глена Домана;
  • Арттерапія , піскотерапія
  • Казкотерапія
  1. Управлінська діяльність у навчальному закладі:

Впродовж навчального року відбулося  планове вивчення стану роботи педагогів з наступних розділів чинної програми:

  • перевірка готовності груп до нового навчального року;
  • стан роботи педагогів з мовленнєвого розвитку
  • стан роботи педагогів з екологічного виховання;

Результати перевірок узагальнені у довідках, прийняті вдповідні рішення педради щодо усунення недоліків у роботі.

Систематичне моніторингове вивчення рівня компетенцій дітей, діагностика основних психічних процесів дітей 6-тилітнього віку практичними психологами, відгуки вчителів початкової школи дає змогу стверджувати про наявність позитивної динаміки досягнень наших вихованців.

Проводиться постійна робота, спрямована на ріст та вдосконалення професійної компетентності педагогічних працівників.

  1. Робота з батьками та громадськістю у навчальному закладі:

Велика увага впродовж року приділялася педагогами закладу роботі з батьками. Загальні та групові батьківські збори, консультації, індивідуальні бесіди, відкриті заходи, виставки, відображення основної інфомації про заклад дошкільної освіти на сайті – все  це сприяє взаємодії з батьками на засадах довіри, прозорості та розумінні єдності інтересів у спільній справі – вихованні дітей.

В закладі  систематично проводяться відкриті заходи для батьків:

– Свято осені

– Новорічно-Різдвяні свята

– День Матері

– Дні здоров’я

– Спортивні свята

– День відкритих дверей

Вся актуальна для батьків інформація та звіт керівника розміщена на інформаційних дошках  та сайті ДНЗ.

Систематично проводяться засідання батьківського комітету закладу, на яких батьків знайомлять з чинними нормативними документами щодо регламенту діяльності батьківських комітетів, вирішуються питання надання додаткових освітніх послуг, інформування про матеріальне забезпечення закладу, виконання норм харчування. Тричі впродовж року проводяться групові батьківські  за участю  адміністрації, медпрацівників, психологів, на яких, окрім основної теми, розглядаються питання, що турбують батьків конкретної групи.

Для моніторингу вивчення громадської думки серед батьків в закладі проводиться анонімне анкетування.

З метою реалізації принципу наступності роботи ЗДО та школи продовжується співпраця між нашим закладом та УСЗОШ  І –ІІІ ст..№ 2, ліцеєм «Лідер»: організовуються екскурсії, спільні святкові заходи, між педагогами суміжних ланок освіти обговорюються нагальні питання, особливості чинних освітніх програм, провідних педагогічних методик та інноваційних технологій  в тому числі у рамках проекту «Платформа наступності», організованим управлінням освіти Ужгородської міської ради.

В рамках співпраці з карпатською агенцією прав людини « Вестед» в ДНЗ відкрито тифлоцентр корекції зору.

 

Завідувач ДНЗ № 36                                                   В.В. Стан